Po turystę do Warszawy

  0

  W miniony weekend powiat świdnicki promował się podczas trzydniowych XVI Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2011 w Warszawie. Targi LATO to wyjątkowy kiermasz ofert wakacyjnych i weekendowych, utrzymany w charakterze festynu turystycznego. Nasz powiat prezentował swoją ofertę turystyczną wraz z partnerskimi powiatami: łowickim, kartuskim i tatrzańskim.

  Warszawskie Targi to niepowtarzalna okazja do znalezienia w jednym miejscu wszystkiego, co jest niezbędne do zaplanowania udanego urlopu w najatrakcyjniejszych rejonach Polski i poza granicami naszego kraju. To także doskonałe miejsce do wyboru obozów, kolonii czy zielonych szkół dla dzieci i młodzieży.

  – Targi Lato przyciągają rokrocznie mnóstwo zwiedzających. Wszystko dzięki ofercie wystawców, która jest bardzo bogata i przygotowana praktycznie na każdą kieszeń. Zarówno amatorzy piaszczystych plaż czy zwolennicy turystyki aktywnej oraz poszukiwacze ciekawych przygód, a przede wszystkim rodziny z dziećmi, każdy może znaleźć tutaj coś ciekawego dla siebie. Nie zabrakło także turystów zainteresowanych odwiedzeniem naszego powiatu – relacjonuje Piotr Dębek z Biura ds. Europejskich i Promocji Powiatu świdnickiego starostwa.

  Oprócz regionów, gmin, powiatów oraz miast wśród wystawców znalazły się biura podróży, organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży, hotele, pensjonaty, schroniska, ośrodki wczasowe i rekreacyjne, uzdrowiska, sanatoria i ośrodki spa, właściciele gospodarstw agroturystycznych, szkoły językowe oraz przewoźnicy (linie lotnicze, autokarowe, kolejowe i promowe).

  Patronat Honorowy nad Targami LATO 2011 objęli: Katarzyna Sobierajska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki; Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy; Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Jan Korsak, Prezes Polskiej Izby Turystyki.

  Monika Żmijewska

  Poprzedni artykuł40 kg trotylu ze starych pocisków
  Następny artykułZabierzcie śmietniki spod okien!