40 kg trotylu ze starych pocisków

  12

  Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, zatrzymanym przez policjantów Centralnego Biura Śledczego, w związku z podejrzeniem o posiadania materiałów wybuchowych. W bagażniku samochodu, którym się poruszali podejrzani, podczas zatrzymania funkcjonariusze znaleźli około 40 kilogramów trotylu. Do zatrzymania doszło w Strzegomiu.

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przewozili samochodem osobowym marki Skoda Favoriit blisko 40 kilogramów trotylu. Do zatrzymania doszło na jednej z ulic Strzegomia. Podejrzani o posiadanie materiałów wybuchowych to mieszkańcy miejscowości leżących w gminie Strzegom – w wieku 21 lat. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

  Po zatrzymaniu policjanci znaleźli w bagażniku auta, którym poruszali się podejrzani, kilka plastikowych pojemników wypełnionych trotylem. Dalszym wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tej sprawy zajęli się funkcjonariusze ze strzegomskiego Komisariatu Policji. Policjanci ustalili, że zatrzymani uzyskali trotyl najprawdopodobniej ze starych pocisków, pochodzących z okresu II wojny światowej, a wykopywanych na terenach kompleksów leśnych usytuowanych na terenie gminy Strzegom.

  Obecnie funkcjonariusze  prowadzą kolejne czynności w tej sprawie. Sprawdzają m.in. jakie było dalsze przeznaczenie pozyskanego materiału wybuchowego. Obaj zatrzymani zostali przez policjantów doprowadzeni do prokuratury, która zastosowała wobec nich środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Za nielegalne posiadanie materiałów wybuchowych  grozi im teraz nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  asp. Paweł Petrykowski

  Poprzedni artykuł7 milionów na poręczenia
  Następny artykułPo turystę do Warszawy