7 milionów na poręczenia

    0

    W środę, 6 kwietnia, podpisana zostanie umowa o współpracy Sudeckiego Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych z Karkonoskim Funduszem Poręczeń Kredytowych z Jeleniej Góry.

    Porozumienie uruchomi środki w wysokości ponad 7 mln zł na poręczenia dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z terenu powiatu świdnickiego, które chcą korzystać z kredytów lub pożyczek, natomiast nie posiadają wystarczających zabezpieczeń. Lokalni przedsiębiorcy otrzymają duże wsparcie przy zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej oraz będą mogli załatwić wszelkie sprawy z tym związane w siedzibie Sudeckiego Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych w Świdnicy.

    Ze strony Stowarzyszenia umowę podpiszą prezes Konrad Jabłoński i wiceprezes Zbigniew Zduńczyk, natomiast ze strony Karkonoskiego Funduszu Poręczeniowego z Jeleniej Góry prezes Tadeusz Baranowicz.

    Fundusz Poręczeń Kredytowych jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, posiada znaczącą pozycję wśród funduszy poręczeniowych w województwie dolnośląskim. Jego udziałowcami są: Miasto Jelenia Góra, Miasto i Gmina Lwówek Śl., Miasto i Gmina Nowogrodziec, Miasto i Gmina Leśna, Powiat Jeleniogórski, Gmina Zgorzelec, Gmina Stara Kamienica, Gmina Mysłakowice, Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Jeleniej Górze, Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości S.A. w Kamiennej Górze, Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego w Wałbrzychu.