Ostatnie miejsca na pielgrzymki do Rzymu

  4

  3 autokary wyruszą 26 kwietnia z diecezjalną pielgrzymką na beatyfikację Jana Pawła II do Rzymu. – Wszystkie miejsca są już zajęte głównie przez mieszkańców Wałbrzycha i Świdnicy – informuje ks. Andrzej Raszpla. – Listę udało się zapełnić, jednak kolejki się nie ustawiały – dodaje ks. Łukasz Ziemski, rzecznik świdnickiej kurii. – Dla wielu na pewno problemem okazały się koszty.


  Wszystkie wyjazdy na beatyfikację Ojca Świętego kosztują mniej więcej tyle samo – 1000-1100 złotych plus kilkadziesiąt euro. Połączone są nie tylko z uczestnictwem we mszy św. na placu św. Piotra, ale także ze zwiedzaniem zabytków, niekoniecznie w samym Rzymie.

  Miejsc nie ma już w autokarze,  którym pojadą pielgrzymi z parafii NMP Królowej Polski na Osiedlu Młodych. Chętni mogą jeszcze próbować w parafii pw. św. Józefa. – Jednak lista w każdej chwili może zostać zamknięta – uprzedza ks. Piotr Śliwka. Wyjazd z tej parafii kosztuje 1050 złotych, potrwa od 29 kwietnia do 2 maja. Uroczystości beatyfikacyjne zaplanowane są na niedzielę 1 maja.

  Jeszcze w styczniu przewidywano, że do Rzymu zjadą 2 miliony wiernych. Ostatnie szacunki mówią o 300 tysiącach, Polaków ma być zaledwie kilkadziesiąt tysięcy.

  asz

  Poprzedni artykułJak skutecznie zapobiegać uzależnieniom?
  Następny artykułWypadek na skrzyżowaniu [FOTO]