Jak skutecznie zapobiegać uzależnieniom?

  2

  Ponad pięć godzin będzie trwało specjalistyczne seminarium dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, funkcjonariuszy policji i organizacji pozarządowych.

  Spotkanie będzie poświęcone rozwiązywaniu problemów alkoholowych w kontekście obszaru zdrowia publicznego, polityki społecznej i bezpieczeństwa publicznego. Poprowadzi je Katarzyna Łukowska, zastępca dyrektora Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie. Seminarium zostanie zorganizowane jutro, 14 kwietnia w Sali Cysterskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy.

  Podczas seminarium będzie mowa o szkodach, które na co dzień wprost nie kojarzymy z problemami uzależnień. Fakt, że nastolatki pobiły starszą osobę wynika często z tego, że działały pod wpływem alkoholu. Zapominamy, że spora część wypadków spowodowana jest nie tylko przez pijanych kierowców, ale też pieszych i rowerzystów. Za rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, ile kosztuje udzielanie pomocy lekarskiej osobom nietrzeźwym, które zrobiły sobie – bądź innym – krzywdę ze względu na problem uzależnień. Seminarium ma na te sprawy uwrażliwić – mówi Dorota Szyłobryt, kierownik Działu Pomocy Specjalistycznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy.

  Stefan Augustyn

  rzecznik prasowy

  Urzędu Miejskiego w Świdnicy

  Poprzedni artykułZmiany MPK na Wałbrzyskiej [MAPA]
  Następny artykułOstatnie miejsca na pielgrzymki do Rzymu