Ochroń auto przed kradzieżą

  6

  Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy zaprasza do uczestnictwa w policyjnym programie prewencyjnym przeciwdziałania kradzieżom samochodów STOP 24.

  Policyjne statystyki wskazują na zbyt wysoki poziom zdarzeń w kategorii przestępczości samochodowej. Rosnąca liczba samochodów poruszających się po naszych drogach pozwala przypuszczać, że ta kategoria przestępczości będzie wykazywać tendencję wzrostową. Dotyczy to dużych aglomeracji miejskich, jak i terenów gminnych. Konieczne jest obok prowadzenia rutynowych działań prewencyjnych i operacyjnych, opracowanie i wdrożenie stałych programów profilaktycznych skierowanych na ograniczenie przestępczości samochodowej.

  Jedną z propozycji świdnickiej Policji skierowanych do właścicieli samochodów nowych i używanych jest program prewencyjny pod nazwą „STOP – 24”. Program ten  polega na rejestracji w odpowiedniej jednostce policji pojazdów, których właściciele zadeklarują, iż z reguły nie będą się nimi poruszać w porze nocnej pomiędzy godzinami 00 a 5.00.

  Taka rejestracja (poprzez wypełnienie „Zgłoszenia przystąpienia do policyjnego programu prewencyjnego STOP-24” oraz przyklejenie specjalnych naklejek na szybach przedniej w jej lewym dolnym rogu i tylnej w jej prawym górnym rogu – patrząc w kierunku jazdy samochodu) daje Policji możliwość zatrzymania pojazdu do kontroli, jeżeli porusza się on w wymienionych godzinach.

  Naklejka pokryta jest klejem służącym do klejenia na szybie od wewnętrznej strony pojazdu. Zwrócona jest fluoryzującym, dobrze widocznym w sztucznym (nocnym) oświetleniu napisem „STOP-24” na zewnątrz pojazdu. Na stronie wewnętrznej naklejki umieszczono logo starostwa powiatowego w Świdnicy oraz logo świdnickiej policji wraz z numerami telefonów alarmowych.

  Program ten ma za zadanie zarówno odstraszyć potencjalnych sprawców kradzieży pojazdów, jak i ułatwić policji identyfikację i zatrzymanie skradzionego samochodu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Komisariatów i Posterunków podległych Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy.

  Osoba przystępująca do programu nie ponosi żadnych kosztów.

  Niezbędne  informacje pod numerami telefonów:
  74/ 85 82 232
  997
  112

  Poprzedni artykułCzy ktoś sprząta po psach?
  Następny artykułPiotr Betlej w legendarnym wyścigu