Młodzieżowe Centra Kariery

  0

  W Świdnicy i Strzegomiu ruszą Młodzieżowe Centra Kariery. Uruchomi je wałbrzyskie OHP w ramach projektu unijnego. Centra będą uzupełnieniem pracy Powiatowego Urzędu Pracy, który również zajmuje się aktywizacją młodzieży.

  Projekt zakłada, że w naszym regionie uruchomionych zostanie w tym roku w sumie ok. 20 MCK. W powiecie świdnickim powstaną dwie takie placówki w Świdnicy przy Zespole Szkół Mechanicznych oraz w Strzegomiu. Będą one działały na zasadzie sieci i zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt. Pracować w nim będą przeszkoleni specjaliści, którzy zajmą się profesjonalnym przygotowaniem młodzieży do wejścia na rynek pracy.

  – Chętnie włączyliśmy się do projektu, gdyż inicjatywa OHP skierowana jest do młodych ludzi, uczniów szkół prowadzonych przez powiat. Dzięki uruchomieniu takich punktów młodzież będzie mogła m.in. nabyć umiejętności aktywnego, elastycznego planowania rozwoju zawodowego, a przede wszystkim zdobędzie wiedzę i umiejętności do przejścia z poziomu edukacji na rynek pracy. – mówi wicestarosta Alicja Synowska.

  Ale to nie wszystkie korzyści pracy MCK. W punktach w Świdnicy i Strzegomiu będzie można także dowiedzieć się o ofertach pracy dla młodych ludzi, zdobyć informację o planowanych szkoleniach, treningach, kursach umiejętności czy zaplanować swoją karierę. Z pomocy centrów korzystać będą mogły także osoby niepełnosprawne, młodzież z ośrodków resocjalizacyjnych czy młodzież opuszczająca zakłady karne.

  Właśnie trwa przygotowywanie lokali pod przyszłe centra. Do końca 2011 ma ich powstać 20. Już planuje się, że kolejne 20 powstanie w przyszłym roku.

  Poprzedni artykułPolecamy: Frank Herbert „Diuna”
  Następny artykułKongres Regionów o marketingu miast