Magazyn Swidnica24.pl z żabą

  0

  Nieprzypadkowo żaba jest jedną z bohaterek dzisiejszego wydania Magazynu Swidnica24.pl (w menu pod hasłem Magazyn). Co prawda to żaba wiekowa, jak i dowcip, w którym występuje w roli głównej, ale warto czasem przypomnieć sobie słowa, wypowiedziane przez zielonego płaza do wędkarza. – Ja tu mieszkam! – zakrzyknęła, a słowa te wykorzystuje w swoim felietonie Wacław Piechocki przypominając, że nikt nie ma prawa zawłaszczać naszej przestrzeni w imię jakiejś pokrętnej ideologii.

  Do poczytania w weekend szczególnie polecamy rozmowę z człowiekiem, który przeczy stereotypowi nudnego prawnika. Bohaterem „Tkania życia” jest notariusz Władysław Duduś, pogromca Syberii i niedostępnych szczytów. Izabela Jankowska zachęca do sięgnięcia po powieść zza muślinowej firanki – czy kontrowersyjna dziesiątki lat temu Colette dziś też może bulwersować swobodą obyczajową, czy raczej jest odkurzoną pozycją z babcinej półki? Warto sprawdzić. Penelopa w swojej kuchni wyczarowuje już potrawy świąteczne. Doskonale wie, jak zwabić zapachami rodzinę, a nawet sąsiadów. Wystarczy dobrze przyrządzony boczek i pyszna zupa chrzanowa.

  Danuta Mazur – Powiatowy Rzecznik Konsumentów –  doradza, co zrobić, gdy bardzo chcemy kupić rzecz z wystawy, a sprzedawca się opiera. Kamil Franczak zachęca do bacznego śledzenia nowych wydawnictw na rynku muzycznym. Spodziewa się, że ciekawym wydarzeniem stanie się nowa płyta zespołu ŁZY.

  Mamy też dla Państwa niespodziankę. W dziale „Książka” rozmowa, jaką przeprowadził z Tomkiem Tryzną, autorem „Panny Nikt”, Wojciech Koryciński. Pisarz opowiada o swojej ostatniej powieści „Blady Niko”, związanej mocno ze Świdnicą.

  Miłej lektury!

  Poprzedni artykułTryzna. Literatura podszyta filmem
  Następny artykułMłodzi ekolodzy z Mokrzeszowa