Katarzyna Figura na Festiwalu Reżyserii Filmowej

  12

  Wielkimi krokami zbliża się czwarta edycja Festiwalu Reżyserii Filmowej. Dzisiaj, 6 kwietnia, Świdnicę odwiedzi Katarzyna Figura, która  promować będzie filmowe wydarzenie, weźmie udział również w konferencji prasowej. W Świdnicy pojawią się także organizatorzy Stanisław Dzierniejko, producent i dyrektor festiwalu  oraz Janusz Zaorski, dyrektor artystyczny. I jak zapowiadają, specjalnie dla miłośników X muzy przygotowali prawdziwą ucztę.

  4 Festiwal Reżyserii Filmowej rozpocznie się 31 maja i potrwa do 4 czerwca 2011. Podczas festiwalu, wzorem lat ubiegłych, kinomani będą mogli uczestniczyć nie tylko w projekcjach, ale także w spotkaniach z reżyserami czy aktorami. Stanisław Dzierniejko zapowiada, że na festiwalu pojawią się reżyserzy z Czech, Bułgarii i Stanów Zjednoczonych. Swój dzień będzie miało kino czeskie, a jego reprezentantem będzie Petr Zelenka, reżyser takich obrazów jak „Samotni”, „Rok diabła”, „Guzikowcy”, za który w roku 1988 otrzymał Złote Lwy na festiwalu w Gdyni.

  Twarzą festiwalu jest nasza znakomita aktorka Katarzyna Figura. Kasia odbierze również Kryształowego Dzika, nagrodę za twórczą współpracę aktora z reżyserem. – informuje Stanisław Dzierniejko i dodaje – Wcześniej nagrodę tę otrzymali Bogusław Linda i Jan Nowicki. Podczas festiwalu nie zabraknie konkursów na recenzję jednozdaniową i jednostronicową, w których do wygrania będą cenne nagrody.

  Więcej szczegółów poznamy 5 kwietnia. Wstęp na wszystkie imprezy festiwalowe będzie bezpłatny – wymagana będzie jedynie rezerwacja.

  foto WIKIPEDIA

  Poprzedni artykułRusza spis powszechny
  Następny artykułUnia wymusza zmiany w segregacji odpadów