Dużych remontów nie będzie

  9

  Choć do otwarcia sezonu jeszcze 3 miesiące, na letnim basenie przy ulicy Śląskiej już trwają przygotowania. Podcięto korony drzew, posprzątano niecki basenów z liści i pozimowego osadu, wkrótce ruszy malowanie basenów i uzupełnianie ubytków w betonowych konstrukcjach z 1926 roku. Niestety, o żadnych gruntownych przebudowach nie ma mowy. – To oczywiście kwestia nakładów, na które nas nie stać – wyjaśnia Edmund Frączak, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

  Na szczęście mrozy nie wyrządziły specjalnych zniszczeń. Widać co prawda pęknięcia, ale nie są groźne. Poprawi się natomiast baza socjalna dla odwiedzających. Przed dwoma laty wraz z budową pola campingowego i domu wycieczkowego wyremontowano część ogólnodostępnych toalet i szatni. Teraz po raz na kolejne, znajdujące się tuż obok wejścia głównego. Za 80 tysięcy złotych przebudowane będą pomieszczenia szatni i toalet, a także powstanie pokój socjalny dla pracowników. W tym roku ma zostać także dokończona elewacja na domu wycieczkowym.

  Tradycyjnie basen letni zostanie uruchomiony wraz z początkiem wakacji, czyli pod koniec czerwca. Będzie czynny codziennie od 10.00 do 18.00. Nie powinny wzrosnąć ceny biletów. W ubiegłym roku cały dzień pobytu kosztował dorosłych 5 złotych, młodzież i dzieci – 3 złote. Maluchy do 7 roku życia wchodzą za darmo.

  asz

  [photospace]

  Poprzedni artykułKobieta rządzi kulturą
  Następny artykułDziura jak była, tak jest