Kobieta rządzi kulturą

  3

  W piątek, 1 kwietnia, pracę na stanowisku dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach rozpoczęła nowa szefowa placówki. To Agnieszka Gielata, wyłoniona na to stanowisko w drodze konkursu. Pokonała dziewięciu innych kandydatów.

  Agnieszka Gielata jest świebodziczanką, ma 37 lat. Dotychczas znana była ze swojej pracy pedagogicznej –  nauczyciela w Zespole Szkół im. Prosińskiego (nauczyciel przedmiotów zawodowych) oraz Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzicach (nauczyciel przedsiębiorczości); zajmowała się także działalnością społeczną – m. in. była opiekunem Młodzieżowej Rady Miejskiej. Obecnie prowadzi studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Mężatka, mama 15-letniego Daniela.

  Dyrektor spotkała się z załogą i przedstawiła swoją koncepcję zarządzania placówką. –  Chciałabym, aby MDK był placówką przyciągającą całe rodziny – mówi Agnieszka Gielata. – Myślę, że z czasem uda się wypracować taką ofertę, by znaleźli tu dla siebie coś ciekawego ludzie młodzi, ale także ich rodzice i dziadkowie.

  Nowa dyrektorka chciałaby uczynić z Miejskiego Domu Kultury także miejsce pracy twórczej, dlatego w planach jest uruchomienie wielu ciekawych warsztatów. MDK zamierza także nawiązać współpracę z innymi ośrodkami kultury w regonie, jak chociażby wałbrzyską filharmonią czy teatrem. Jednym z ciekawszych punktów koncepcji nowego MDK jest założenie Izby Regionalnej, miejsca, w którym można by prezentować historię miasta. Świebodzice jak dotychczas nie miały takie miejsca.

  Agnieszka Bielawska-Pękala

  rzecznik prasowy UM Świebodzice

  Poprzedni artykułZnów pijany weekend
  Następny artykułDużych remontów nie będzie