Trzy drużyny z II LO w półfinale

  3

  Od wielu lat plotka głosi, że najlepsi informatycy uczą się w II LO w Świdnicy. A że w każdej plotce jest ziarenko prawdy przekonaliśmy się o tym w piątek 18-go marca. Tego dnia zostały opublikowane wyniki II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters 2011. Na 16 drużyn z województwa dolnośląskiego do półfinału przeszły aż 3 zespoły z II LO w Świdnicy.

  To już V edycja Olimpiady DialNet Masters, której głównym organizatorem jest firma telekomunikacyjna Dialog SA. Uczniowie II LO w Świdnicy od początku, z sukcesami, biorą udział w zmaganiach o tytuł Mistrza Internetu. – Od 3 lat, II LO jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna, reprezentuje powiat świdnicki w olimpiadzie na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. A z roku na rok przybywa konkurencji i zadania są coraz trudniejsze. – mówi Jacek Iwancz, wicedyrektor II LO i dodaje. Część uczniów biorących udział w olimpiadzie uczęszczała od września na pozalekcyjne zajęcia prowadzone przez Piotra Rudownika (absolwenta wydziału elektroniki Politechniki Wrocławskiej), gdzie zgłębiali wiedzę z dziedziny sieci komputerowych. Jak widać, czas poświęcony przez uczniów nie został zmarnowany.

  Uczniowie reprezentujący II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy na V Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Internecie DialNet Master 2011: Wojciech Ruszkiewicz, Daniel Gawłowski, Jakub Danielewski, Krzysztof Owczarczuk, Patryk Mikołajczyk, Jakub Włudyka, Michał Januszkiewicz, Damian Żeberek, Joanna Kowalska, Panajotis Daras, Jonas Al Hadad, Krystian Krzysztof

  Poprzedni artykułByły radny PiS zakłada w Świdnicy PJN
  Następny artykułKomandosi z tajnej jednostki