Komandosi z tajnej jednostki

  0

  Niecodzienny pierwszy dzień wiosny mieli uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Świdnicy. Młodzież odwiedzili czterej komandosi z tajnej jednostki wojskowej. Przywieźli ze sobą wyposażenie, repliki broni, spadochron, a przede wszystkim informacje o misjach i sposobie pracy oddziału specjalnego.

  Ze względu na tajny charakter służby młodzież nie mogła poznać wielu szczegółów, ani dotyczących nazwy jednostki, ani nazwisk żołnierzy. – Pytania dotyczyły przede wszystkim tego, jak można dostać się do takiej jednostki i trafić na misje – wyjaśnia Dyrektor Marzena Łysoniek. – To akurat nie dziwi, ponieważ w naszej szkole działają klasy mundurowe (Wojkowa, policyjna i strażacka). Uczniowie świadomie tuż po gimnazjum decydują o swojej przyszłej karierze i są niezwykle ambitni. Efekty już są. Trójka absolwentów była na misjach wojskowych w Afganistanie, inni pracują jako policjanci, strażacy i strażnicy graniczni.

  Młodzież nie kryła zachwytu dla tak prowadzonych zajęć na powitanie wiosny, zwłaszcza, ze każdy mógł przymierzyć kamizelki i hełmy.

  asz

  [photospace]

  Poprzedni artykułTrzy drużyny z II LO w półfinale
  Następny artykułMiasto kontra Black Rock Properties. Relacja TV