Były radny PiS zakłada w Świdnicy PJN

  6

  Andrzej Gondek, były radny i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Świdnicy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości tworzy świdnickie koło PJN.  Stowarzyszenie, a wkrótce partia Polska Jest Najważniejsza, przedstawiło plany dotyczące budowania struktur na Dolnym Śląsku. W konferencji, zorganizowanej dzisiaj w Muzeum dawnego Kupiectwa, nie wziął udziału zapowiadany wcześniej wiceprzewodniczący ugrupowania, Paweł Poncyliusz.

  Poseł PJN Wiesław Kilian tłumaczył jego nieobecność problemami, związanymi z wystąpieniem Adama Bielana. Nieobecny był również Andrzej Gondek. O sprawach świdnickich opowiadali więc goście z ościennych miast, co może budzić wątpliwości, czy PJN rzeczywiście jest zainteresowany Świdnicą. – Na pewno na terenie waszego powiatu jako jedne z pierwszych powstaną koła w Świdnicy i Strzegomiu – zapewniał Ryszard Kabat, odpowiedzialny za region wałbrzyski. W całym dawnym województwie wałbrzyskim ma powstać 41 lokalnych kół PJN. Kto wejdzie w skład świdnickiego? – Nazwisk w tej chwili nie możemy podać, ale zainteresowani są m.in. byli i obecni radni – dodał Kabat.

  PJN chce na Dolnym Śląsku wystawić 16 kandydatów do sejmu w najbliższych wyborach parlamentarnych. Tutaj o nazwiskach także nie ma jeszcze mowy. Wkrótce ugrupowanie ma przedstawić swój program – Będzie odważny, bo chcemy reform – przekonywali uczestnicy konferencji. – Uwagę skupimy na gospodarce, emeryturach i rodzinie.

  W Świdnicy PJN chce mieć swoją siedzibę, ale gdzie, tego nie wiadomo. Centralne biuro powstanie w Dzierżoniowie.

  asz

  Poprzedni artykułBez dotacji ani rusz
  Następny artykułTrzy drużyny z II LO w półfinale