Solidarni z Japonią

  6

  Po raz pierwszy w Polsce  zostanie odprawiona msza św. w intencji ofiar katastrofy w Japonii. Inicjatorem nabożeństwa są ks. prałat Andrzej Raszpla z Wałbrzycha i Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna. W ramach strefy na terenie powiatu świdnickiego działa 5  japońskich fabryk.

  Msza św.w intencji narodu japońskiego dotkniętego kataklizmem trzęsienia ziemi zostanie odprawiona w niedzielę 20 marca o godzinie 10:00 w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na wałbrzyskim Podzamczu.

  Do wspólnej modlitwy zaproszeni zostali Japończycy oraz pozostali pracownicy japońskich firm funkcjonujących na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (TOYOTA, NSK, AKS, POLST, Yagi Poland Factory, Daicel Safety Systems, Bridgestone, Nifco).

  W WSSE japońskie firmy zatrudniają aż 3787 pracowników, z czego zdecydowaną większość w samym Wałbrzychu – 2449 osób. Pracowników narodowości japońskiej jest około 100. Są wśród nich tacy, których rodziny bezpośrednio dotknęła tragedia związana z trzęsieniem ziemi.

  – Najprawdopodobniej jest to pierwsza tego typu inicjatyw w całej Polsce. Poruszeni ogromem tragedii, która dotknęła naród japoński pragniemy łączyć się w smutku z ich rodzinami i bliskimi. Wspólna modlitwa stanowi wyraz naszej ludzkiej i chrześcijańskiej solidarności – wyjaśnia ks. Łukasz Ziemski, rzecznik świdnickiej kurii.

  Foto Mass Communication Specialist 3rd Class Dylan McCord

  Poprzedni artykułZrób palmę wielkanocną
  Następny artykułOdkryli melinę