Ruszyły prace na terenie Renifera

  20

  – Serce się kraje, gdy patrzy się na ten pusty plac. Dlaczego nie budują sklepu, o którym była mowa już dawno? – pyta pani Krystyna, mieszkanka ulicy Wodnej. Jest jednak realna szansa, że teren po dawnych Zakładach Białoskórniczych Renifer przy ulicy Kliczkowskiej doczeka się wreszcie zagospodarowania. Kilka dni temu pojawił się ciężki sprzęt i rozpoczęły się wykopy.

  – Usuwamy fundamenty po dawnych halach i zabudowaniach – wyjaśnia Andrzej Stefanicki, prezes firmy EKOTUR, do której należą 2 hektary gruntu. Właściciel terenu nadal ma podpisaną umowę z siecią LIDL. – Sprzedaż ziemi i budowę blokowała hipoteka za długi wobec miasta – tłumaczy prezes. – Odezwał się jednak bank, z którym rozmawialiśmy o pożyczce i mamy szansę na uzyskanie kredytu. Niewykluczone, że decyzje zapadną w najbliższych dniach.

  Firma musi oddać ponad 1 600 tysięcy złotych zaległych lokalnych podatków, a także uregulować należności wobec ZUS i Urzędu Skarbowego. Zalega także z zapłatą za rozbiórkę. – Po patowej sytuacji jest nadzieja na realizację naszych zamierzeń. Po spłaceniu długów albo odsprzedamy część terenu LIDLowi, albo podejmiemy się budowy supermarketu dla tej sieci i będziemy otrzymywać zapłatę w transzach. Chcemy, by prace ruszyły w maju.

  asz

  Poprzedni artykułHenryka Krzywonos o witaminie M
  Następny artykułModlitwa za Japonię już dziś