Rusza Świdnicki Talent!

  1

  Kilkutysięczna publiczność, prawdziwa scena i towarzystwo gwiazd. Niepowtarzalna szansa staje przed każdym świdnickim gimnazjalistą. Ruszają precastingi do Świdnickiego Talentu – edycji wokalnej. Wielki finał 13 maja, a dla zwycięzcy w nagrodę udział w koncercie podczas Dni Świdnicy!

  Organizatorami, mamy nadzieję  – wyśmienitej zabawy są Gimnazjum nr 2 i Mediator Group SA. Współpraca ze szkołą trwa od dawna. Tutaj organizowane są m.in. otwarcia i finały sezonu motocyklowego teamu Mediator Motoświdnica z udziałem znanych sportowców, m.in. Przemysława Salety. Pod opieką Mediatora jest także zespół muzyczny Zero Procent, który ma wiele doświadczeń związanych z udziałem w ogólnopolskich konkursach i muzycznych show. – Postanowiliśmy połączyć wszystkie dotychczasowe doświadczenia i zaproponować młodzieży udział w wyjątkowym wydarzeniu – mówią organizatorzy. Dyrektor Gimnazjum nr 2 Alicja Matysik dodaje, że Świdnicki Talent będzie okazją do sprawdzenia się nie tylko przed szkolną publicznością. – Zależy nam przede wszystkim na zabawie, zdecydowanie na drugim planie jest rywalizacja. Ważne będzie także zdobywanie doświadczeń  i nowych umiejętności. Udział w Świdnickim Talencie zadeklarowały wszystkie świdnickie gimnazja.

  Po precastingach, które potrwają w szkołach do połowy kwietnia zaplanowano eliminacje, które wyłonią finalistów. Solistów i grupy wokalne oceniać będą przedstawiciele zespołu Zero Procent, instruktorzy z Młodzieżowego Domu Kultury i  nauczyciele Szkoły Muzycznej. Finaliści przed ostateczna rywalizacją przejdą szkolenia, które pomogą im poruszać się na scenie, ułożyć choreografię i dobrać repertuar. Wielki finał 13 maja na prawdziwej, profesjonalnej scenie! Ten koncert będzie otwarty dla wszystkich mieszkańców Świdnicy  – Chcemy, by młodzież zasmakowała wrażeń, jakie mają uczestnicy wielkich show, będą wiec wizażyści, garderoby, wreszcie doskonałe nagłośnienie i światła – zapewniają organizatorzy. Zwycięzca w nagrodę zaśpiewa podczas Dni Świdnicy z towarzyszeniem zespołu Zero Procent.

  Patronat honorowy nad Świdnickim Talentem objął prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek. Patronami medialnymi SA Swidnica24.pl i Radio Sudety. Relacje z  koncertu finałowego pojawią się na portalu i antenie.

  asz

  Poprzedni artykułKoniec z szambami w mieście
  Następny artykułSesja RM w nowej szacie