Przybędzie placów zabaw

  5

  Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świebodzicach wraz z rozpoczęciem wiosny mogą wreszcie w pełni korzystać z nowego placu zabaw, który powstał przy szkole. Wprawdzie plac został oddany do użytku w grudniu ubiegłego roku, ale dopiero teraz aura pozwala najmłodszym cieszyć się huśtawkami i zjeżdżalniami.

  Dzieci mają ogromną frajdę, wykorzystują każdą przerwę na zabawę na placu , a my z przyjemnością patrzymy na ich roześmiane buzie – mówi Ewa Limberger, dyrektor SP 4.

  Plac zabaw powstał w ramach programu „Radosna szkoła”, realizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Gmina Świebodzice w ubiegłym roku aplikowała o przyznanie funduszy ministerialnych – z pozytywnym skutkiem. Oprócz placu zabaw przy „Czwórce”, dzięki udziałowi w projekcie powstał także kącik zabaw dla najmłodszych w Zespole Szkół Integracyjnych.

  W tym roku rozpocznie się budowa następnych dwóch miejsc do zabawy. Oba złożone przez gminę Świebodzice wnioski zostały zaakceptowane przez MEN. – Z takich kolorowych placów zabaw będą się cieszyć już wkrótce najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 i 3 – mówi Zbigniew Opaliński, zastępca burmistrza miasta odpowiedzialny za oświatę. – Kwota dotacji na jeden plac wyniesie ponad 115 tys. zł.

  To połowa potrzebnych funduszy, resztę pokryje budżet gminy.

  Agnieszka Bielawska-Pękala

  rzecznik UM Świebodzice

  Poprzedni artykułParaliż trochę mniejszy
  Następny artykułNie bój się badań!