Przeciw aborcji. Wypełnią 20 tysięcy list?

  62

  Dokładnie tyle gotowych formularzy z miejscem na podpisy pojawi się w najbliższą niedzielę przed kościołami w całej diecezji świdnickiej. Społeczny Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, w skład którego wchodzi czworo świdniczan, szuka poparcia dla całkowitego zakazu aborcji. Przed każdą mszą ma być odczytany specjalny list do wiernych.

  – To jest wyłącznie oddolna inicjatywa, bo żadna partia nie chce się podpisać pod zmiana w polskim prawie – wyjaśnia Joanna Kaptur ze świdnickiego Stowarzyszenia Rodzice Rodzicom. – Kieruje nami jedynie ludzki odruch i niezgoda na zabijanie. Od 1993 roku w Polsce aborcje mogą być legalnie wykonane tylko w 3 przypadkach – gdy ciąża stanowi zagrożenie dla zdrowia lub życia kobiety, gdy badania prenatalne z dużym prawdopodobieństwem potwierdzą, ze dziecko urodzi się z nieodwracalnym upośledzeniem lub nieuleczalna choroba zagrażającą jego życiu; gdy ciąża jest powstała w wyniku czynu zabronionego.

  Inicjatorzy chcą całkowitego zakazu aborcji. By projekt ustawy mógł trafić pod obrady sejmu, potrzebnych jest 100 tysięcy podpisów osób, które maja prawo wyborcze. Akcja potrwa do 27 marca.

  Tekst listu, który zostanie odczytany 20 marca przez osoby świeckie na mszach w kościołach diecezji świdnickiej:

  Kochani Bracia i Siostry

  Za zgodą i błogosławieństwem naszego biskupa Ignacego Deca stoję dzisiaj przed Wami.

  1 maja świętować będziemy beatyfikację Polaka, naszego papieża JPII. Wszyscy wspominamy jego gorące zaangażowanie w obronę życia poczętego. Pamiętamy jego wołanie o powstrzymanie cywilizacji śmierci. Życie ludzkie jest najpiękniejszym darem. Bóg stworzył nas do rzeczy wielkich – by kochać i być kochanym.

  Zapraszam Was do włączenia się w jego dzieło przez poparcie obywatelskiego projektu ustawy o całkowitej ochronie życia poczętego. Sukces naszej akcji będzie żywym pomnikiem dla JPII. Wystarczy, że do 20 kwietnia zbierzemy 100 tysięcy podpisów, a Sejm rozpatrzy nasz projekt. Lecz aby głos dzieci nienarodzonych był wystarczająco donośny powinniśmy ich zebrać miliony.

  Przy wyjściu z Świątyni będziecie mogli złożyć podpis poparcia. Przygotowaliśmy dla Was także kolorowe informatory wraz z listami do zbierania podpisów, które możecie wziąć ze sobą do domów, rodzin czy pracy, by tam uzupełnić ją tyloma podpisami ilu znajdziecie chętnych. Aby wziąć udział w naszej akcji niezbędny jest numer pesel, dlatego zachęcamy do zabrania kompletów do domów. Prosimy o przeczytanie naszego informatora i włączenie się w apel JPII przez złożenie swojego podpisu. Wypełnione listy należy przynieść za tydzień do kościoła. Informatory można zachować na pamiątkę lub przekazać innym. Szczegóły na ulotkach i tablicach ogłoszeń. Każdy złożony podpis jest wyrazem hołdu dla papieża i głosem w imieniu nienarodzonych dzieci. Pragnę zakończyć słowami naszego papieża:

  „Wołam do wszystkich ojców i matek mojej Ojczyzny i całego świata, do wszystkich ludzi bez wyjątku: każdy człowiek poczęty w łonie matki ma prawo do życia”

  Bóg zapłać za uwagę.

  www.stopaborcji.pl/ustawa/?p=15

  Poprzedni artykułRynek 26 – tu się wszystko zaczęło
  Następny artykułDosyć błota i korków przed szpitalem