Powiat chce wydać obligacje

  13

  Na zakończenie dzisiejszych obrad Rady Powiatu padła informacja, że kolejna sesja już 8 kwietnia. Ma być poświęcona wyemitowaniu obligacji. Czy powiat chwyta się już wszelkich sposobów, by ratować dziurawy budżet? Długi sięgnęły 57 milionów złotych , o kolejnych pożyczkach nie ma już mowy. Czy emisja obligacji będzie w tej sytuacji ratunkiem? Radni nie zostali jeszcze poinformowani o szczegółach.

  Natomiast podczas dzisiejszej sesji Rada 18 głosami za, 6 przeciw i przy 4 wstrzymujących się zaakceptowała zmiany w budżecie. Dzięki nim zagwarantowano milion złotych na wyposażenie Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Parkowej, 500 tysięcy złotych na parking przed szpitalem i 100 tysięcy złotych na nowe auto dla starostwa. Jak już wielokrotnie pisaliśmy, służbową, zaledwie 4-letnią skodę rozbił starosta Zygmunt Worsa. Za spowodowanie kolizji został ukarany 200. złotowym mandatem. Dzisiaj oficjalnie poinformował, że ubezpieczyciel odda za zniszczony samochód 45,5 tysiąca złotych, ale te pieniądze nie zostały jeszcze wprowadzone do budżetu.

  Sprawa samochodu nie wywołała specjalnej dyskusji. Radny Roman Etel z WS pytał, czy w obecnej, trudnej sytuacji nie lepiej w ogóle zrezygnować z takiego wydatku, a staroście ustalić ryczałt na jazdę prywatnym autem. Radny Piotr Zalewski wnioskował o wycofanie projektu uchwały spod obrad. Oponował także Radny Ryszard Kuc.

  asz

  Poprzedni artykułPopis hipokryzji?
  Następny artykułDrożej za śmieci i wodę