Olimpijczycy w Gimnazjum nr 2

  0

  Wyjątkowo zapowiadają się tegoroczne “drzwi otwarte” w świdnickim Gimnazjum nr 2. Szkoła w dniach 7 – 8 marca zorganizuje “Naszą małą Olimpiadę”.

  Przyjmując dla szkoły w 2009 r. imię Polskich Olimpijczyków, wzięliśmy na siebie zobowiązanie, aby popularyzować wśród młodzieży ideę olimpijską, rozwijać zainteresowania uczniowskie oraz propagować sportowy i zdrowy styl życia. Dotychczasowe działania zaowocowały szeregiem ciekawych imprez i spotkań. Gośćmi specjalnymi szkoły byli reprezentanci Polski, znani olimpijczycy, którzy brali udział w Igrzyskach Olimpijskich; młodzież wyjeżdżała także do Warszawy na zaproszenie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. „Drzwi Otwarte” w tym roku będą miały szczególny charakter – zbiega się bowiem kilka innych powodów do świętowania: Dzień Olimpijczyka, Święto Kobiet i koniec karnawału. Tegoroczną imprezę nazwaliśmy „Nasza Mała Olimpiada” – pierwszą z cyklu działań zmierzających do popularyzowania wśród młodzieży wiedzy o sportach zimowych i letnich.

  7 marca o godz. 11.00 rozpocznie się finał „VI Spotkań z matematyką” – organizowanych dla uczniów klas VI świdnickich szkół podstawowych, połączony ze spotkaniem z olimpijczykiem Pawłem Randą, wioślarzem, wicemistrzem olimpijskim z Pekinu, brązowym medalistą mistrzostw świata, zawodnikiem AZS Wrocław. W tym dniu goście będą mieli okazję zobaczyć m.in. Biologię i chemię w kuchni, Lekcję filmową, Jakiego koloru jest słoń? – czyli czego uczymy się na języku niemieckim, Gry umysłowe w nauczaniu historii i WOS-u, Zabawy z językiem angielskim, Zdrowa skóra – jak to zrobić?, Skąd wziął się pomysł na organizację olimpiad? – krótka lekcja historii,  To niemożliwe – doświadczenia z fizyki, Pokaz najlepszych sportowców i aerobiku i wiele innych atrakcji. Na dzień 8 marca przygotowaliśmy wiele niespodzianek z okazji szkolnych obchodów Dnia Olimpijczyka. Szkoła chce sprawić, aby było to wielkie, radosne święto szkoły, które będzie przebiegać w atmosferze zabawy. W programie występy kabaretowe, konkursy, quizy, rozgrywki sportowe młodzieży, mecze z rodzicami.

  Całość zakończy się późnym wieczorem dyskoteką dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Odbędzie się także dekoracja „naszych olimpijczyków”. Dzieci i młodzież wraz z rodzicami zapraszamy do wspaniałej zabawy. Do dyspozycji gości będzie stołówka i sklepik, a w nim słodycze, napoje i ciasta. Dnia 11 marca naszym gościem specjalnym będzie Pani Renata Mauer – Różańska.

  Poprzedni artykułSzczęściarz z jednym palcem [VIDEO]
  Następny artykułTajemniczy klient na …łowach