Miasto się znakuje

  3

  Na niemal wszystkich skrzyżowaniach wzdłuż głównej arterii Świebodzic – ulicy Jeleniogórskiej (droga krajowa nr 34) stanęły nowe słupki z nazwami ulic. System ten będzie stopniowo rozbudowywany i obejmie większą część miasta.

  W przyszłym tygodniu do zamontowanych już słupków zostaną dołożone tabliczki kierunkowe w kolorze biało-niebieskim oraz biało-brązowym, wskazujące drogę odpowiednio do budynków użyteczności publicznej (takich jak np. Policja, Urząd Miejski, Straż Pożarna) oraz do zabytków w Świebodzicach i okolicach (np. Ratusz, Mury obronne, Zamek Książ).

  Wszystko po to, aby mieszkańcy, a przede wszystkim wszyscy turyści i przyjezdni  nie błądzili, tylko mieli rzetelną i prostą informację, jak dotrzeć na konkretną ulicę czy do interesującego ich obiektu. Wykonawcą oznakowania jest firma reklamowa „Alfa” z Tarnowskich Gór. Wykonuje  ten system bezpłatnie pozyskując potencjalnych reklamodawców, którzy w podobny sposób chcieliby oznakować drogę dojazdu/dojścia do swoich firm czy instytucji.

  UM Świebodzice

  Poprzedni artykułCo stało się z zabytkową latarnią?
  Następny artykułKłopoty z budową Szkoły Specjalnej?