Kłopoty z budową Szkoły Specjalnej?

  10

  Terminy samej budowy nieco się przesuwają, ale data oddania obiektu do użytku nie jest zagrożona – zapewnia Monika Żmijewska, rzeczniczka starostwa. Nowa siedziba Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Parkowej miała być gotowa na przełomie lutego i marca. – Nie jest,  przede wszystkim z powodu pogody w zimowych miesiącach i kradzieży z placu budowy – dodaje rzeczniczka. Termin ukończenia budynku przesunięto do 14 kwietnia. Instalacja wodno-kanalizacyjna ma być gotowa do końca maja. Przed 1 wrześniem zostanie także wykonana droga dojazdowa. Koszt całej inwestycji to 17 milionów złotych.

  – Znamy już wstępnie koszt wyposażenia. Powinien się zamknąć w milionie złotych – informuje Sabina Cebula, członek zarządu powiatu. – O zabezpieczeniu tych środków będzie mowa już na najbliższej sesji Rady Powiatu. Później, zgodnie z procedurami, będziemy się starać o zwrot części kosztów, około 600-700 tysięcy złotych z MEN.

  Do nowej szkoły przy ulicy Parkowej w tym roku na pewno przeprowadzą się dzieci z Zespołu Szkól Specjalnych w Świdnicy i Bystrzycy Dolnej. Trwa natomiast dyskusja, czy przenosić również szkoły ze Strzegomia i Świebodzic. Rodzice są przeciwni, przede wszystkim ze względu na dużą odległość. Część dzieci dojeżdża już teraz np. z Rogoźnicy do Strzegomia. Podróż do Świdnicy wydłużyłaby się o kolejne kilometry, a przecież chodzi o niepełnosprawnych uczniów. – Szkoły w Strzegomiu i w Świebodzicach zachowają swoją odrębność w zależności od liczby dzieci uczęszczających do tych szkół – dodaje Sabina Cebula. – Nawet bez Świebodzic i Strzegomia dzieci w nowym budynku przy ulicy Parkowej nie zabraknie.

  Nowa szkoła jest przewidziana na 300 uczniów. W Świdnicy i Bystrzycy jest ponad 200 osób, w Świebodzicach i Strzegomiu po ok. 50. Dotychczasową siedzibę Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy przy ulicy Jagiellońskiej starostwo próbuje sprzedać za 911 tysięcy złotych. Na razie bez powodzenia.

  asz

  Poprzedni artykułMiasto się znakuje
  Następny artykułWygraj bilety na mecz