Co stało się z zabytkową latarnią?

  13

  – Kiedyś stała na środku placu świętej Małgorzaty, teraz ślad po niej zaginął. – napisał do nas jeden z Czytelników. Chodzi o zabytkową latarnię, która zniknęła z placu św Małgorzaty. Uspokajamy naszych Czytelników, wszystko jest pod kontrolą. Jak informuje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy świdnickiego magistratu, zabytkowa latarnia na początku prac związanych z przebudową placu została zdemontowana i zabezpieczona. Poddano ją także restauracji i już niebawem wróci na plac. Jednak lampa nie stanie na swoim starym miejscu. Jej nowa lokalizacja znajdować się będzie po drugiej stronie ulicy w pobliżu największej fontanny w Świdnicy.

  Przebudowa placu św Małgorzaty dobiega końca. Wszystko na to wskazuje, że plac zostanie oddany do użytku znacznie wcześniej niż planowano. Nieoficjalnie mówi się o początku maja. Do końca brakuje tylko położenia ścieralnej warstwy asfaltu i wyłożenia kostki. Gotowe są zatoki autobusowe, na skrzyżowaniu znajduje się już oznakowanie pionowe. Zamontowana została sygnalizacja świetlna.

  Przebudowa placu św. Małgorzaty rozpoczęła się we wrześniu 2009 roku. Prace pochłoną 9,5 mln zł. 4,1 mln zł wyłożyły władze województwa dolnośląskiego w ramach unijnego wsparcia, pozostałą kwotę – ponad 5,4 mln zł – władze Świdnicy z budżetu miasta.

  [photospace]

  Poprzedni artykułNowe godziny przyjęć interesantów
  Następny artykułMiasto się znakuje