Maraton Dni Otwartych dla gimnazjalistów

  0

  Kręcą filmy, wydają zabawne ulotki, organizują festiwale. W świdnickich szkołach rozpoczyna się bój o gimnazjalistów. Do zagospodarowania jest około 1800 miejsc. Jak szkoła jest najciekawsza, najbardziej perspektywiczna? Najlepiej przekonać się osobiście. Rusza maraton Dni Otwartych.

  Pierwsze swoje podwoje otwiera III Liceum Ogólnokształcące. Szkołę uczniowie III klas gimnazjalnych będą mogli obejrzeć 19 marca od 10.00 do 13.00. Zespół Szkół Mechanicznych od kilku lat proponuje szerszą ofertę – zamiast dnia otwartego – Festiwal Nauki z wykładami i pokazami. Sobotę 26 marca gimnazjalistom postanowiły poświęcić dwie szkoły – I i II LO. – To zupełny przypadek, nie ma nic wspólnego z rywalizacją, o którą jesteśmy posądzani od lat – śmieje się dyrektor „Kasprowicza”, Robert Kaśków.

  Jak wygląda i co oferuje Zespół Szkól Hotelarsko-Turystycznych gimnazjaliści mogą zobaczyć 8 kwietnia w godzinach od 9.00 do 16.00. Zespół Szkół nr 3,  jedyna w powiecie szkoła z klasami mundurowymi, zaprasza 14 kwietnia. Tutaj dla gimnazjalistów przygotowano także specjalną ulotkę informacyjną. Najpóźniej dzień otwarty organizuje Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych – 7 maja. Okazją jest obchodzony właśnie w tym terminie Dzień Patrona, połączony z festynem. Dnia Otwartego nie będzie w Zespole Szkół nr 1. Placówka postawiła na inną metodę – odwiedza uczniów w gimnazjach i prezentuje swoją ofertę.

  Obejrzyj, jak swoją szkołę na filmie pokazują uczniowie I LO, Konrad Galicki kl. II b, Wojciech Barylak kl. II b, Zuzanna Grześków kl. II b

  Poprzedni artykuł4 miliony złotych do podziału
  Następny artykułUchwalą stawki za ścieki