“Mama, tata, Bóg i szatan”

  1

  To tytuł jednego z dwóch filmów, które w piątek 11 marca będziemy mogli zobaczyć w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury, drugi to „osiem9”. Wydarzenie rozpoczyna cykl spotkań z twórczością młodych adeptów sztuki filmowej, stanowiący rozwinięcie formuły świdnickiego festiwalu filmów dokumentalnych „Okiem Młodych”. Po projekcji zaplanowano spotkanie z reżyserem Pawłem Jóźwiakiem Rodanem.

  Paweł Jóźwiak-Rodan jest utalentowanym, odnoszącym sukcesy reżyserem – absolwentem katowickiej szkoły filmowej. ”Mama tata, Bóg i Szatan” to jego pierwsza etiudadokumentalna. Jest to film niezwykle autentyczny, prywatny. Obrazuje sytuację rodzinną, gdzie matka reżysera, członkini Rodziny Radia Maryja, żyje pod jednym dachem z jego ojcem – znanym autorem książek antyklerykalnych z elementami pornografii. Film zdobył wiele nagród na festiwalach w Polsce i zagranicą, m.in. II nagrodę w kategorii filmów krótkometrażowych na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Madrycie.

  Zwiastun:

  Drugi film, który zaprezentuje reżyser to „osiem9” – fabularny obraz dzisiejszej młodzieży przedstawia historię grupy młodych ludzi. Natan, Mateusz, Emila i Ania dorastają w czasach otwartych granic, ogromu możliwości, przelotnych znajomości i przyjemności, a seks i używki nie są im obce. Jest to film odważny i bezkompromisowy. Doceniony m.in. podczas 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM – ZBLIŻENIA 2010 w Jeleniej Górze, gdzie zdobył Grand Prix.

  Zwiastun:

  Zapraszamy 11 marca 2011 r. o godzinie 18:00 do teatru miejskiego w Świdnicy. Wstęp 5 złotych (klasy filmowe: 3zł)

  Prowadzący: Łukasz Podgórski

  Organizacja: Świdnicki Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Spring04, Stowarzyszenie Korabolacja PS

  Poprzedni artykułŚwidnica chce wejść do gry… Monopoly – konkurs na Facebooku
  Następny artykułDbają o dzieci, o siebie mniej