Zespół Szkół Specjalnych – łatwy cel?

    2

    Konsorcjum Prefabrykat i Chwastek zrezygnowało z usług firmy ochroniarskiej, zabezpieczającej budowę Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy. Na jej miejsce zatrudniono inną. Powód – kradzież materiałów budowlanych na dużą skalę. Szkoła powstaje w odludnym miejscu przy ulicy Parkowej. Czy właśnie z tego powodu będzie łatwym łupem dla złodziei?

    W styczniu z budowy nieznani sprawcy wywieźli wiele cennych materiałów, m.in. blachy do pokrycia dachu. Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie. – Nie możemy na tym etapie praktycznie nic mówić, ale czy to miejsce jest jakoś specjalnie narażone, nie wiem – mówi przedstawiciel wykonawcy. Szkoła nie ma praktycznie ani jednego sąsiada. Skoro jest okradana już na etapie budowy, mimo ochrony, co będzie dalej?– Już na etapie projektu zadecydowano o wyposażeniu budynku w monitoring wewnętrzny i zewnętrzny – informuje Monika Żmijewska, rzeczniczka starostwa. – Jeśli zajdzie taka konieczność, na pewno pojawią się dodatkowe zabezpieczenia.

    Obiekt będzie kosztował 17 milionów złotych. Dzieci z dotychczasowej szkoły przy ulicy Jagiellońskiej do nowej, wygodnej siedziby mają się przenieść już we wrześniu.

    asz