Trzy dni z teatrem i Nowe Mejdin

  0

  Przez trzy dni w Świdnicy będzie rządził teatr. 17 lutego rusza VIII edycja Forum Teatrów Niezależnych Transformacje. Wielbiciele teatru na scenie Świdnickiego Ośrodka Kultury będą mogli zobaczyć 6 spektakli.

  Transformacje rozpocznie spektakl “Nowe Mejdin” w wykonaniu grupy warsztatowej, utworzonej w ramach projektu Alchemia Teatralna. “Nowe Mejdin” to energetyczne przedstawienie robione  z uczuciem  o uczuciu, tym pierwszym, szalonym, nieokrzesanym, jesteśmy trochę starsi, może mądrzejsi, może nie. “Nowe Mejdin” będzie made in love! Reżyserii podjął się Juliusz Chrząstowski.

  Podczas Transformacji zobaczymy też znany świdnickiej publiczności teatr z Nowej Soli Terminus A Quo (na zdjęciu). Aktorzy na scenie pojawią się dwa razy w piątek, 18 lutego “Sublimat”  a dzień później “Wielka Woda”. Od początku swego istnienia “Terminus A Quo” był  teatrem niepokornym, poszukującym, eksperymentującym – przekraczającym sztywne ramy teatralne, ale tez sentymentalnie powracający od czasu do czasu do klasyki.  Teatr, który świadomie odrzucił maskę jako środek wyrazu, na rzecz aktora prawdziwego wywodzącego się z tradycji teatru Konstantego Stanisławskiego czy Jerzego Grotowskiego.

  Swój debiut na dużej scenie będzie mieć Niezależne Studio Teatralne “Cegielnia” działające przy Gimnazjum w Pszennie. W ich wykonaniu zobaczymy “Alicję z krainy czarów”.

  Tradycją jest, że w czasie Transformacji funkcjonuje specjalna gazetka, która na bieżąco pozwala opisywać wrażenia ze spektakli.

  VIII FORUM TEATRÓW NIEZALEŻNYCH “TRANSFORMACJE”

  17.02 – czwartek – sala teatralna

  18:00 – “Nowe Mejdin”, grupa warsztatowa projektu Alchemia Teatralna
  19:00 – “Exodus”, Grupa Tancerzy Ognia Glingal Fireshow ze Świdnicy i Grupa ,”Gorgona” z Wałbrzycha

  18.02 – piątek

  18:00 – “eksPLoracja”, Teatr Krzyk z Maszewa – sala teatralna
  19:15 – Salon Poezji “…nie umiem napisać wiersza” Rafał Wojaczek, recytacja Juliusz Chrząstowski, Galeria Fotografii
  20:00 – “Sublimat”, Teatr Terminus A Quo z Nowej Soli – sala teatralna

  19.02 – sobota – sala teatralna

  18:00 – “Alicja z krainy czarów”, Niezależne Studio Teatralne “Cegielnia” przy Gimnazjum w Pszennie
  19:00 – “Wielka Woda”, Terminus A Quo z Nowej Soli