Trzy dni z teatrem i Nowe Mejdin

  0

  Przez trzy dni w Świdnicy będzie rządził teatr. 17 lutego rusza VIII edycja Forum Teatrów Niezależnych Transformacje. Wielbiciele teatru na scenie Świdnickiego Ośrodka Kultury będą mogli zobaczyć 6 spektakli.

  Transformacje rozpocznie spektakl „Nowe Mejdin” w wykonaniu grupy warsztatowej, utworzonej w ramach projektu Alchemia Teatralna. „Nowe Mejdin” to energetyczne przedstawienie robione  z uczuciem  o uczuciu, tym pierwszym, szalonym, nieokrzesanym, jesteśmy trochę starsi, może mądrzejsi, może nie. „Nowe Mejdin” będzie made in love! Reżyserii podjął się Juliusz Chrząstowski.

  Podczas Transformacji zobaczymy też znany świdnickiej publiczności teatr z Nowej Soli Terminus A Quo (na zdjęciu). Aktorzy na scenie pojawią się dwa razy w piątek, 18 lutego „Sublimat”  a dzień później „Wielka Woda”. Od początku swego istnienia „Terminus A Quo” był  teatrem niepokornym, poszukującym, eksperymentującym – przekraczającym sztywne ramy teatralne, ale tez sentymentalnie powracający od czasu do czasu do klasyki.  Teatr, który świadomie odrzucił maskę jako środek wyrazu, na rzecz aktora prawdziwego wywodzącego się z tradycji teatru Konstantego Stanisławskiego czy Jerzego Grotowskiego.

  Swój debiut na dużej scenie będzie mieć Niezależne Studio Teatralne „Cegielnia” działające przy Gimnazjum w Pszennie. W ich wykonaniu zobaczymy „Alicję z krainy czarów”.

  Tradycją jest, że w czasie Transformacji funkcjonuje specjalna gazetka, która na bieżąco pozwala opisywać wrażenia ze spektakli.

  VIII FORUM TEATRÓW NIEZALEŻNYCH „TRANSFORMACJE”

  17.02 – czwartek – sala teatralna

  18:00 – „Nowe Mejdin”, grupa warsztatowa projektu Alchemia Teatralna
  19:00 – „Exodus”, Grupa Tancerzy Ognia Glingal Fireshow ze Świdnicy i Grupa ,”Gorgona” z Wałbrzycha

  18.02 – piątek

  18:00 – „eksPLoracja”, Teatr Krzyk z Maszewa – sala teatralna
  19:15 – Salon Poezji „…nie umiem napisać wiersza” Rafał Wojaczek, recytacja Juliusz Chrząstowski, Galeria Fotografii
  20:00 – „Sublimat”, Teatr Terminus A Quo z Nowej Soli – sala teatralna

  19.02 – sobota – sala teatralna

  18:00 – „Alicja z krainy czarów”, Niezależne Studio Teatralne „Cegielnia” przy Gimnazjum w Pszennie
  19:00 – „Wielka Woda”, Terminus A Quo z Nowej Soli

  Poprzedni artykułZespół Szkół Specjalnych – łatwy cel?
  Następny artykułJak skutecznie handlować w Internecie?