Wiceprezydent apeluje do stowarzyszeń

  0

  Jeszcze w tym roku w remontowanym przy udziale środków unijnych budynku przy ulicy Długiej 33 ma powstać Centrum Organizacji Pozarządowych. W kamienicy będzie miejsce dla wszystkich chętnych stowarzyszeń, jest jednak małe „ale”. Na własne życzenie organizacje mogą zostać bez mebli, komputerów i wyposażenia. By pozyskać kolejną dotację na ten cel, konieczna jest współpraca z miastem. Tymczasem niewiele organizacji wypełniło ankiety, które są potrzebne do ubiegania się o środki. Wiceprezydent Waldemar Skórski apeluje:

  Szanowni Państwo

  Prezesi i członkowie świdnickich organizacji pozarządowych.

  4 stycznia 2011 roku poprosiliśmy Państwa, drogą listową i za pośrednictwem poczty elektronicznej, o wypełnienie przygotowanych przez Urząd Miejski ankiet. Dane, które pragnęliśmy uzyskać, są dla nas niezwykle ważne. Poza chęcią aktualizacji opisów organizacji pozarządowych na naszych stronach internetowych i usprawnienia kontaktów pomiędzy urzędem a organizacjami, informacje ankietowe miały spełnić głównie dwie funkcje:

  – umożliwić przygotowanie wniosku do Programu Operacyjnego „Kapitał Ludzki” na umeblowanie i wyposażenie Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Długiej,

  – zbudować właściwą strukturę organizacyjną Centrum.

  Niestety, do dnia 5 lutego 2011 roku, mimo istnienia w Świdnicy prawie 100 stowarzyszeń i fundacji,  otrzymaliśmy zaledwie 40 ankiet, z których nieliczne zawierają komplet niezbędnych danych.

  Jest dla mnie jasne, że Państwo wykonujecie szereg niezwykle ważnych dla społeczności lokalnej działań i niekoniecznie w tych działaniach priorytetem jest wypełnianie urzędowych druczków, niemniej otrzymane przez nas, szczątkowe dane od niespełna połowy organizacji pozarządowych:

  – stawiają pod znakiem zapytania pozyskanie środków Unii Europejskiej na umeblowanie i wyposażenie Centrum m.in. w niezbędny sprzęt komputerowy i teletechniczny,

  – utrudnią sprawne zarządzanie obiektem.

  Wobec tego jeszcze raz bardzo proszę, abyście Państwo przyjęli zaproszenie do szczegółowego wypełnienia ankiet.

  Prośbę tę kieruję również do tych organizacji, które nie zamierzają w przyszłości funkcjonować w strukturze Centrum – ich głos jest niezbędny dla przygotowania właściwych analiz i części opisowej projektu.

  Proszę o pobranie ankiety z adresu http://um.swidnica.pl/news.php?extend.2400 lub osobiste odebranie w Referacie Kultury, Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miejskiego. Termin składania wypełnionych ankiet przedłużam do dnia 15 lutego 2011 roku.

  Z poważaniem,

  Waldemar Skórski

  Poprzedni artykułTANTUA – muzyka świata [FOTO]
  Następny artykułStrefa nie traci pozycji lidera