Pogotowie dla psiaka

  4

  Zakład Gospodarki Komunalnej w Świebodzicach można zacząć powoli tak nazywać. Na terenie Zakładu przebywają od pewnego czasu bezpańskie, wyrzucone pieski, które Straż Miejska znajduje na terenie miasta. W ostatnich kilku tygodniach do ZGK trafiło kilka psów, głownie małych szczeniaków, wyrzuconych lub wręcz podrzuconych do urzędu.

  Dwa kolejne baraszkują w jednym z pomieszczeń. To urocze szczeniaki, kundelki, pełne wigoru i chęci do zabawy. Dbają o nie pracownicy Zakładu, ale to oczywiste, że maluchy nie mogą tu długo pozostać. Jeśli nie znajdą się dla nich nowi opiekuni, czworonogi będą przewiezione do schroniska.

  Jeśli ktoś chciałby przygarnąć pieski, może kontaktować się z ZGK w Świebodzicach, tel. 74 666 96 05, można także podejść do Zakładu w godzinach 7.00-15.00, ul. Strzegomska 30.

  Na szczęście nie brakuje osób o wrażliwych sercach. Już dwa pieski, przebywające chwilowo na terenie ZGK, znalazły nowy dom, dzięki informacjom na portalu miejskim Świebodzic oraz portalach informacyjnych powiatu – jeden piesek powędrował bowiem do Świdnicy.

  [photospace]

  Poprzedni artykułCo się wydarzyło na przełęczy…
  Następny artykułA jednak wystartuje…