Plac Jana Pawła II bez zmian

  27

  Przynajmniej na razie. W budżecie na 2011 rok na uzupełnienie placu o małą architekturę zarezerwowano 170 tysięcy złotych. – Projekt jednak się nie spodobał – tłumaczy wiceprezydent Ireneusz Pałac. Radni koalicji – Wspólnota Samorządowa i Platforma Obywatelska  – zdecydowali, że na siłę zmiany wprowadzane nie będą.

  – Projekt przewidywał ustawienie elementów z betonu strukturalnego, w które wkomponowane miały być ławki i rośliny – mówi wiceprezydent Ireneusz Pałac. Na symulacji nie wygląda to jednak dobrze, dlatego jeden z takich elementów, przekazany przez firmę za darmo, zostanie ustawiony na przełomie maja i czerwca  w innym miejscu Świdnicy i poddany ocenie mieszkańców. Jeśli nie zyska akceptacji, do realizacji w ogóle nie dojdzie. – Na pewno jednak wymiany wymagają ławki, bo te, które wykorzystaliśmy z naszych zasobów, nie pasują do charakteru placu – dodaje wiceprezydent Pałac. Sęk w tym, że żaden z architektów, poproszonych o poddanie pomysłu, nie potrafił stworzyć nie budzącej wątpliwości propozycji. – Plac jest bardzo trudnym zadaniem – przyznaje Ireneusz Pałac.

  – Naszym zdaniem realizowanie czegokolwiek, byle było, nie ma żadnego sensu – dodaje Rafał Ząbczyk, radny PO. – Jesteśmy przekonani, że te pieniądze można wykorzystać znacznie lepiej, na budowę nowych parkingów albo dołożenie środków do drugiego Orlika.

  asz

  Poprzedni artykułPomnik smoleński w Świdnicy? [FOTO]
  Następny artykułOlimpiada, dyskoteka i spotkanie z olimpijczykami