Olimpiada, dyskoteka i spotkanie z olimpijczykami

  0

  Wyjątkowo zapowiadają się tegoroczne „drzwi otwarte” w świdnickim Gimnazjum nr 2. Szkoła w dniach 7 – 8 marca zorganizuje „Naszą małą Olimpiadę”.

  Przyjmując w 2009 r. imię Polskich Olimpijczyków szkoła wzięła na siebie zobowiązanie, aby popularyzować wśród młodzieży ideę olimpijską, rozwijać zainteresowania uczniowskie oraz propagować sportowy i zdrowy styl życia.

  Dotychczasowe działania zaowocowały szeregiem ciekawych imprez i spotkań. Gośćmi specjalnymi Gimnazjum byli reprezentanci Polski, znani olimpijczycy, którzy brali udział w Igrzyskach Olimpijskich. Młodzież wyjeżdżała także do Warszawy na zaproszenie Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

  „Drzwi otwarte” w tym roku będą miały szczególny charakter. W tym okresie zbiega się bowiem kilka innych powodów do świętowania Dzień Olimpijczyka, Święto Kobiet i koniec karnawału. Nazwa tegorocznej imprezy to „Nasza Mała Olimpiada”, która w tym roku będzie się odnosić do ostatnich olimpiad letniej i zimowej.

  Na 7 marca zaplanowano się finał „Spotkań z matematyką” – V z cyklu spotkań z młodzieżą klas VI świdnickich szkół podstawowych, połączone ze zwiedzaniem szkoły. Spotkania te w interesujący sposób pokazują związki matematyki z innymi przedmiotami (muzyka, chemia i inne); pokazują, że z matematyką można się zaprzyjaźnić.

  Na 8 marca przygotowano wiele atrakcji, które czekają wszystkich  gości.  Będą występy kabaretowe, konkursy, quizy, rozgrywki sportowe młodzieży, mecze z rodzicami.

  Całość zakończy się późnym wieczorem dyskoteką dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.  Zaplanowana jest także dekoracja „naszych olimpijczyków”.

  Dyrekcja i grono pedagogiczne zapraszają dzieci i młodzież wraz z rodzicami do wspólnej zabawy. Do dyspozycji będzie stołówka i sklepik, a także słodycze, napoje i ciasta.

  O szczegółach i zaplanowanych niespodziankach  po feriach zimowych.

  Urszula Besztyga

  [photospace]

  Poprzedni artykułPlac Jana Pawła II bez zmian
  Następny artykułDramatyczny apel Kościoła Pokoju