Nie będzie likwidacji ambulatoriów

  0

  Są pozytywne informacje odnośnie punktów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Oznacza to, że nie ma już groźby likwidacji ambulatoriów w Strzegomiu i Świebodzicach, które miały pierwotnie pracować tylko do marca 2011.

  Narodowy Fundusz Zdrowia podjął już decyzję w sprawie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Od 1 marca ma zacząć działać więcej punktów świadczących taką opiekę.

  – „Otrzymaliśmy informację, że prezes NFZ Jacek Paszkiewicz podjął ważne także dla naszego powiatu decyzje, mające na celu stworzenie warunków do uruchomienia dodatkowych punktów przyjmowania pacjentów w zależności od potrzeb i uwarunkowań lokalnych.” – informuje wicestarosta Alicja Synowska.

  To dobra wiadomość dla pacjentów z gminy Strzegom i ze Świebodzic, gdzie działały do tej pory ambulatoria. Dzięki tej decyzji świdnickie pogotowie będzie mogło już od 1 marca, na mocy porozumienia z dyrektorem oddziału wojewódzkiego NFZ, przyjmować pacjentów w dodatkowych miejscach, co przyczyni się do zmniejszenia odległości od miejsca zamieszkania pacjenta do punktu nocnej pomocy. Pierwotnie plan zakładał bowiem, że od 1 marca wszyscy chorzy potrzebujący nocnej i świątecznej opieki musieliby przyjeżdżać po pomoc do Świdnicy.

  – Całe szczęście udało się wywalczyć zmianę tego zarządzenia – cieszy się Zbigniew Kołodziejczyk, dyrektor powiatowego pogotowia.

  Prace nad zarządzeniem ostatecznie regulującym tę sprawę powinny się zakończyć do końca lutego. Zorganizowanie dodatkowego miejsca przyjmowania chorych będzie możliwe pod warunkiem zapewnienia dodatkowego zespołu lekarza i pielęgniarki.

  Poprzedni artykułWkrótce proces znanego lekarza
  Następny artykułStraciła 900 złotych