10 medalowych par

  9

  – Przeżyć 50 lat przy obecnym poziomie medycyny nie jest niczym trudnym, ale wytrwać pół wieku w miłości u boku jednej osoby w czasach, gdy podstawowe wartości tracą na znaczeniu, jest powodem do dumy – tak w imieniu 10 par małżeńskich, które świętowały Złote Gody mówiła Jadwiga Szędzioł. Jubilaci z rąk prezydenta Wojciecha Murdzka, wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek i kierowniczki Urzędu Stanu Cywilnego Doroty Puć – Pietrzykowskiej odebrali medale, przyznane przez prezydenta RP.

  – Jesteście wzorem dla młodych, którzy dopiero stają na początku wspólnej drogi – podkreślał prezydent Świdnicy. – Jednak mam nadzieję, że będziecie razem znacznie dłużej niż te 50 lat. Niedawno oglądałem reportaż o małżeństwie, które obchodziło Dębowe Gody, czyli 80 lat wspólnego życia. I tego wam życzę.

  Julia i Mieczysław Klemczakowie poznali się w ZEM-ie, gdzie razem pracowali. – Spodobałam mu się – pani Julia oblewa się na to wspomnienie rumieńcem.  – I spodobała, i pokochałem – śmieje się pan Mieczysław. Oboje zgodnie twierdzą, że małżeństwo to miłość, zrozumienie i wybaczanie. – Liczy się także dobra kuchnia żony! – uzupełnia jubilat.

  50 lat bez burz i zawirowań przeżyli  w małżeństwie Cecylia i Wojciech Słaby. Ona przez 45 lat uczyła matematyki (m.in. w Szkole Podstawowej nr 6), od przez ćwierć wieku był dyrektorem wówczas Liceum Ekonomicznego.  – Oboje jesteśmy bardzo wymagający, także wobec siebie samych – tłumaczy powodzenie związku pan Wojciech. – Zasady i wartości mają dla nas podstawowe znaczenie. Raz dane słowo jest święte. A poza tym, tak zwyczajnie, ja żonę kocham!

  W uroczystości, zorganizowanej w sali konferencyjnej USC, uczestniczyły dzieci, wnuki i bliscy jubilatów. Były kwiaty, lampka szampana i życzenia – zdrowia oraz wielu następnych wspólnych lat.

  Medale prezydenta RP za wzorowe pożycie małżeńskie otrzymali:

  Zofia i Alfred Cichoccy (Świdnica) – 50 lat

  Helena i Stefan Horoszkiewicz (Świdnica) – 50 lat

  Helena i Dionizy Popowicz (Bystrzyca Górna) – 50 lat

  Cecylia i Wojciech Słaby (Świdnica) – 50 lat

  Zofia i Zbigniew Staszków (Grodziszcze) – 53 lata

  Jadwiga i Mieczysław Szędzioł (Świdnica) – 50 lat

  Czesława i Roman Tynda (Świdnica) – 50 lat

  Stefania i Edward Widełka (Grodziszcze) – 53 lata

  Maria i Edmund Taradaj (Grodziszcze) – 50 lat

  asz

  [photospace]

  Poprzedni artykułPrzeterminowane leki nie lądują w koszu
  Następny artykułŚwidniczanin nominowany do prestiżowej nagrody