Zabawa i pomoc w czasie ferii

  1

  Projekt „Sztafeta pokoleń” Grupy Odnowy Wsi Grodziszcze został jednym z laureatów w konkursie zorganizowanym przez Fundację Wspomagania Wsi i otrzyma dotację na zorganizowanie ferii pod hasłem „Nie zapominajmy o naszych sąsiadach”.

  Komisja konkursowa oczekiwała na projekty, które – oprócz wypoczynku wakacyjnego w miejscu zamieszkania – przewidywały zorganizowanie pomocy dla najstarszych i najbardziej potrzebujących mieszkańców wsi (chorych, niepełnosprawnych, samotnych). Chodzi o pomoc codzienną polegającą, na np. robieniu zakupów, posprzątaniu w domu, dokonaniu prostych napraw sprzętu domowego, odśnieżeniu, przyniesieniu drewna lub węgla, załatwieniu spraw na poczcie, urzędzie, pomocy w wyjściu na spacer, przygotowaniu i podaniu posiłku, przeczytaniu gazety, książki, pomocy przy znajdujących w gospodarstwie zwierzętach, a nawet pomoc w opiece nad małymi dziećmi. Zima jest trudniejszym okresem dla osób starszych, więc, taka forma pomocy jest z pewnością potrzebna – mówi opiekun grupy Odnowy Wsi Justyna Sara-Hryncyszyn.

  W ramach projektu dzieci i młodzież z Grodziszcza zorganizują codzienna pomoc dla najstarszych i najbardziej potrzebujących mieszkańców swojej wsi. 40 osobowa uczestników projektu grupa skorzysta również  z aktywnego wypoczynku, jakim będzie wyjazd na basen i na lodowisko.

  Koszt całego projektu 5766,00zł, w tym dotacja w ramach Programu Fundacji Wspomagania Wsi w wysokości 1.962zł. Cały projekt będzie trwał od 14 lutego do 25 lutego 2011 r.

  Poprzedni artykułKiedy wejdziemy na wieżę ratuszową?
  Następny artykułNa licytacji znajdziesz …