Za zabójstwo z zazdrości przed sądem

  12


  W Sądzie Okręgowym w Świdnicy rozpoczął się proces trzech mężczyzn, oskarżonych o zamordowanie 32-letniego Artura S. ze Strzegomia.  Motywem zbrodni była zazdrość o kobietę. Oskarżeni to dwaj mieszkańcy Stanowic i świebodziczanin.

  Morderstwo zaplanował 29-letni Jacek K., który nie mógł pogodzić się z odejściem partnerki do innego mężczyzny. 3 kwietnia 2010 roku wywabił go z domu pod pozorem wspólnej wyprawy na piwo.

  5 kwietnia na policję zgłosiła się Magdalena S., zawiadamiając, że  Artur S. zniknął. 29 kwietnia jego zwłoki zostały odnalezione w zagłębieniu w lesie. Były przykryte gałęziami i mchem. Ciało było zmasakrowane. Mężczyzna najpierw został skrępowany, potem zakneblowany, a następnie brutalnie pobity. Wielokrotnie został uderzony metalowym przecinakiem w głowę, potem bandyci poderżnęli mu gardło. Jeszcze żył, więc znów otrzymał ciosy w głowę. Swoim kompanom za udział w zbrodni Jacek K. zapłacił po 200 złotych.

  Do 2 maja policja odnalazła i zatrzymała 3 podejrzanych – 29-letniego Jacka K., 20-letniego Bartłomieja G. i 21-letniego Grzegorza Z. Wszystkim grozi dożywocie.

  Poprzedni artykułPrzegląd Zespołów Kolędniczych za nami
  Następny artykułKiepski żart NFZ?