Wystartowała Liga Szkół Podstawowych

  0

  Spotkaniem SP 6 z SP 315, zakończonym zwycięstwem „szóstki” 21:8 w poniedziałek 3 stycznia w hali sportowej Gimnazjum nr 3 w Świdnicy zainaugurowane zostały rozgrywki Ligi Szkół Podstawowych. Drugie z planowanych spotkań pomiędzy SP 8, a SP 105 nie odbyło się; reprezentację ósemki zmogła choroba.

  Liga Szkół Podstawowych w piłce ręcznej to jedyna liga szkół podstawowych w grach zespołowych działająca w naszym mieście. Pomysłodawcą jej powołania był Świdnicki Klub Piłki Ręcznej przy współpracy z Gimnazjum nr 3, w którym od dwóch lat działa Gimnazjalny Ośrodek Piłki Ręcznej. Koordynatorem rozgrywek jest trener ŚKPR-u Świdnica i nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 3 Krzysztof Terebun.

  Pierwszy mecz LSP poprzedziło uroczyste otwarcie, w którym uczestniczyli między innymi dyrektor Gimnazjum nr 3 Jolanta Giergiczna-Siwkin i honorowy prezes ŚKPR-u Świdnica Jan Masłowski.

  Do pierwszej edycji ligi zgłosiły się cztery szkoły: SP6, SP315, SP8 i SP105. Każdy z zespołów rozegra po sześć spotkań. Rywalizacja będzie się toczyła systemem mecz i rewanż. Następne spotkania odbędą się 19.01, 3.02, 9.02, 9.03 i 23.04.

  Poprzedni artykułBiskup: kurs na otwartość
  Następny artykułDotacja na kolektory słoneczne!