Dotacja na kolektory słoneczne!

  0

  Zobaczysz jak prostymi działaniami zmniejszyć zużycie energii w twoim domu, a tym samym zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy.

  Kolektory słoneczne stanowią najpowszechniejszy sposób na wykorzystanie energii słonecznej, są one wykorzystywane głównie przez właścicieli domów mieszkalnych. Kolektory działają na zasadzie pieca, w którym źródłem ciepła są promienie słoneczne. Proste rozwiązania technologiczne, jakimi charakteryzuje się ten system sprawia, iż jego instalacja nie wymaga przebudowy domu lecz jedynie montażu na dachu ( lub trawniku) jednego bądź więcej kolektorów oraz zastosowania wymiennika ciepła wewnątrz domu.

  Promieniowanie słoneczne jest niewyczerpalnym źródłem energii, dlatego też jednym z niezawodnych rozwiązań służącym oszczędności, a zarazem ochronie środowiska jest instalacja kolektorowa. Stale rosnące ceny paliw kopalnych oraz powiększające się zanieczyszczenie środowiska to zagadnienia, które wymuszają postęp technologiczny ogrzewnictwa. Polska pod względem nasłonecznienia nie ustępuje takim krajom jak Niemcy czy Francja, co sprawia, iż nie ma żadnych przeszkód w powszechnym jej wykorzystaniu.

  Program dofinansowania do kolektorów przeznaczony jest dla osób fizycznych oraz dla wspólnot mieszkaniowych. Wysokość dotacji na kolektory to 45% kosztów zakupu i montażu kolektorów słonecznych. Koszty uzyskania ciepłej wody użytkowej przy wykorzystaniu dotychczasowych sposobów są dość wysokie dlatego też inwestycja w kolektory słoneczne na pewno się opłaci i przyniesie spore oszczędności. Dobrze dobrana instalacja pozwala na pokrycie od 50% do 60% rocznego zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową.

  Jeśli zastanawiasz się nad tego typu rozwiązaniem, ale masz wątpliwości i chcesz uzyskać fachowej porady od osób korzystających z rodzaju instalacji, przyjdź na bezpłatne spotkanie informacyjne organizowane 14 stycznia w hotelu Dama Pik w Dzierżoniowie.

  Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia uczestnictwa w spotkaniach znajdują Państwo na stronie www.eko-gmina.pl

  tekst sponsorowany
  
  Poprzedni artykułWystartowała Liga Szkół Podstawowych
  Następny artykułSamorządowcy w krótkich spodenkach [FOTO]