Wałbrzyska do kapitalnego remontu. Kiedy?

  8

  To już pewne, że nie będzie kolejnego tymczasowego poprawiania nawierzchni na odcinku ulicy Wałbrzyskiej między Leśną a Mierniczą. Około 170 metrów drogi przejdzie kapitalny remont. Dzisiaj przedstawiciele wałbrzyskiego oddziału DSDiK podczas wizji lokalnej wytypowali konkretny fragment i ustalili wstępnie zakres prac. W oględzinach brali udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

  Nawierzchnia z kostki już przed rokiem tak się wybrzuszyła, że przejazd trzeba było zamknąć. Po powierzchownej naprawie wytrzymała do stycznia 2011. W poniedziałek znów została zamknięta. Decyzja zapadła – kostkę trzeba zerwać, wymienić podbudowę i położyć asfalt. Zmiana obejmie 1200 m2, łącznie ze skrzyżowaniami Wałbrzyska – Miernicza i Wałbrzyska – Leśna. Koszt prac jest szacowany na około 300 tysięcy złotych, całość pokryje Dolnośląska Służba Dróg i Kolei.

  Kiedy kierowcy znów będą mogli korzystać z zamkniętego odcinka? Sporo zależy od tempa wyłaniania w przetargu wykonawcy i od pogody. Jeśli zima nie będzie już bardzo surowa, remont zacznie się na przełomie lutego i marca. To jednak najbardziej optymistyczny termin. Na razie nadal trzeba korzystać z objazdów.

  asz  Poprzedni artykułSzukają świadków wypadku
  Następny artykułAlchemia na płycie