Świebodzickie pogotowie wróciło do powiatu

  0

  Bardzo dobra wiadomość nadeszła dziś z dolnośląskiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Na stronie internetowej NFZ, w informacjach dla świadczeniodawców czytamy, że świebodzickie Pogotowie Ratunkowe będzie startować w konkursie na świadczenie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej razem z Powiatem Świdnickim, a nie Wałbrzychem, jak wyznaczono pierwotnie.

  Jest wyznaczony nowy obszar kontraktowania nr 34, dla całego Powiatu Świdnickiego oraz osobny, nr 35, dla Wałbrzycha – potwierdza Zdzisław Kołodziejczyk, dyrektor Powiatowego Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy.

  To pozytywny finał dla pacjentów ze Świebodzic, którzy obawiali się, że w dni świąteczne i niedziele będą musieli szukać pomocy po godzinie 18-tej w centrum Wałbrzycha.

  Bardzo cieszymy się, że sytuacja wróciła do normalności i że nasza stacja będzie funkcjonować na dotychczasowych, sprawdzonych zasadach – komentuje Zbigniew Opaliński, zastępca burmistrza Świebodzic.

  Propozycja przyporządkowania świebodzickiego pogotowia do obszaru wałbrzyskiego wzbudziła ogromny sprzeciw władz Świebodzic oraz powiatu. Pismo protestacyjne do szefów NFZ przesłała m. in. wicestarosta powiatu Alicja Synowska i burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, negatywne stanowisko wyraziła Rada Powiatu Świdnickiego.

  Na dziś w tej sprawie zwołano także sesję Rady Miejskiej Świebodzic. W porządku obrad jest uchwała dotycząca wyrażenia stanowiska w sprawie pogotowia przez świebodzickich radnych. W obecnej sytuacji nie wiadomo jednak, czy podjęcie uchwały będzie zasadne.

  Poprzedni artykułPowiat się wyprzedaje
  Następny artykułCzołowe zderzenie dwóch autokarów [FOTO/VIDEO]