Czołowe zderzenie dwóch autokarów [FOTO/VIDEO]

  85

  Przed 15.00 na drodze między miejscowościami Biała i Sady doszło do zderzenia dwóch autokarów. Jeden to autobus rejsowy, drugi szkolny, w którym były dzieci. Na miejscu są 2 jednostki Straży Pożarnej i 6 karetek Pogotowia Ratunkowego – 3 świdnickie i 3 z Wrocławia. Oba autobusy należały do PKS Świdnica.

  Pojazdy zderzyły się czołowo. Strażacy do uwolnienia jednego z kierowców musieli użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Jednym z nich jechali pracownicy podwrocławskiej fabryki LG.

  Świdnickie pogotowie do szpitala przewiozło 10 dzieci, kobietę w ciąży z urazem głowy i kierowcę  ze zmiażdżoną stopą. Obrażenia dzieci nie są bardzo poważne. 13 osób odwieziono do szpitala w Świdnicy, 5 do Wałbrzycha.  Wrocławskie pogotowie zabrało z miejsca wypadku kolejne 3 osoby. W sumie poszkodowanych jest 21.

  Dla pasażerów, którzy nie ucierpieli w wypadku, podstawiono trzeci autobus. Przyczyny wypadku bada policja. Prawdopodobnie autobus wiozący pracowników LG wpadł w poślizg i zjechał na przeciwległy pas  drogi. Jezdnia na tej trasie jest oblodzona i nie ma śladów przejazdu piaskarki.

  – Droga należy do 5, przedostatniej kategorii utrzymania – informuje Marek Olesiński, dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego. –  Pługopiaskarki uszarstniały jezdnię na tej trasie wczoraj, dzisiaj nie było informacji o oblodzeniu. Staramy się pilotować stan wszystkich tras objętych zimowym utrzymaniem, ale to jest aż 350 km. Bardzo pomocne są informacje od kierowców. Dzięki nim możemy reagować szybciej. Sytuacja zmienia się czasem nagle i mimo naszych starań sami nie jesteśmy wiedzieć o każdym miejscu wymagającym interwencji. Zgłoszenia przyjmowane są całą dobę  pod numerem 74/66 22 920 wewnętrzny 25.

  tp/asz  [photospace]

  Poprzedni artykułŚwiebodzickie pogotowie wróciło do powiatu
  Następny artykułStartuje kolejny debiutant