Drabina nareszcie do remontu

  15

  Po prawie 2 miesiącach od kolizji do naprawy trafi strażacki wóz Iveco z najdłuższą w powiecie, 30-metrową drabiną. Podczas zderzenia z Fordem Mondeo uszkodzona została lampa i prawdopodobnie zawieszenie.

  Oczekiwanie na naprawę trwało tak długo z powodu postępowania policyjnego. Kierowca Forda, który 10 października 2010 roku uderzył na skrzyżowaniu Sikorskiego i Zamenhofa w jadący na sygnale wóz nie przyznał się do spowodowania kolizji. Policja wszczęła dochodzenie i niedawno postawiła mężczyźnie zarzuty. Sprawę ostatecznie rozstrzygnie sąd. Straż czekała jednak na informację, czy jest nadzieja na odszkodowanie. Gdy taka się pojawiła, zapadła decyzja o postawieniu samochodu na warsztat.

  Naprawa potrwa kilka dni i będzie kosztowała kilkanaście tysięcy złotych. Koszty na razie PSP pokryje z własnego budżetu.

  Jak zapewnia komendant Tomasz Szuszwalak, brak drabiny nie powodował zagrożenia. Strażacy dysponują jeszcze 25-metrowym podnośnikiem, który jest na wyposażeniu Świebodzic. W razie potrzeby mogą prosić o pomoc straże z Dzierżoniowa i Wałbrzycha.

  Iveco z drabiną zostało kupione w 2002 roku. Kosztowało 1,9 miliona złotych.

  Poprzedni artykułVI sesja w gminie Świdnica o budżecie
  Następny artykułUkradł 12 piw i spoliczkował policjanta