Do zabawy i nauki w Mokrzeszowie

  0

  5 lutego 2011 r. o godz. 17.00 nastąpi uroczyste otwarcie wyremontowanej świetlicy w Mokrzeszowie – informuje Janusz Waligóra, rzecznik Urzędu Gminy Świdnica.

  Zadanie realizowane było  w ramach osi 4 Leader, działanie 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi” objętego PROW na lata 2007-2013. Całkowity koszt realizacji to kwota ponad 192 tys. w tym kwota dofinansowania wyniosła ponad 111 tys. zł.

  W ramach zadania wykonano nowe tynki wewnętrzne, podłogę, drzwi wewnętrzne i zewnętrzne. W miejsce pieców kaflowych zamontowano kominek. Wymieniono poręcze i tralki schodowe. Obiekt uzyskał też nową elewację.

  Mokrzeszów jest kolejną miejscowością, gdzie świetlice odzyskują swój blask za unijne pieniądze. Świetlica w Bojanicach zyskała nową elewację. W jej sąsiedztwie wybudowano również parking. Gruntownemu remontowi poddana została świetlica w Lutomi. Mieszkańcy Stachowic cieszą się z nowego obiektu użyteczności publicznej, którego otwarcie świętowali w sierpniu 2010 r.

  Poprzedni artykułJest budżet Świdnicy na 2011
  Następny artykułJedna historia czy dwie?