Zalepi każdą dziurę

  6

  W przyszłym sezonie remonty tras powiatowych będzie wykonywał nowoczesny remonter drogowy typu patcher, który w listopadzie tego roku został zakupiony do Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego. Koszt zakupu patchera wyniósł 247.660,00 zł.

  Remonty cząstkowe przy pomocy tego urządzenia polegają na wypełnianiu ubytków nawierzchni podgrzaną emulsją asfaltową i odpowiednio przygotowanym grysem.

  – „Tak naprawiona „dziura” jest znacznie trwalsza w porównaniu do tradycyjnego uzupełniania jej gotową masą asfaltową. Przy tej metodzie można naprawiać już małe ubytki, wręcz szczeliny, i przez to nie dopuszczać do dalszych uszkodzeń nawierzchni.” – wyjaśnia Marek Olesiński, dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego.

  Remonter Turbo 5000-M czeskiej firmy Kobit zasilił bazę sprzętową SDPŚ w ostatnich dniach listopada. Wcześniej został przystosowany do przewozu na samochodzie ciężarowym MAN, będącym w posiadaniu SDPŚ. To urządzenie ma szereg unowocześnień, które pozwalają taniej i sprawniej łatać drogowe „dziury”. Warto dodać, że nowy patcher może być także wykorzystywany do prac na drogach zimą. Wystarczy jedynie dokupić „talerz rozsypujący”, a remonter będzie pracować jako piaskarka.

  Poprzedni artykułWrak za Pszennem leży i straszy
  Następny artykułPrzewodnicząca Rady Miejskiej zostaje