Wyjątkowa lekcja integracji

  0

  Niepełnosprawność nie wyklucza uprawiania sportu – na swoim przykładzie pokazali to członkowie reprezentacji kraju w koszykówce na wózkach, którzy 2 grudnia odwiedzili dzieci z Zespołu Szkół Integracyjnych w Świebodzicach. Uczniowie wprost nie dowierzali, widząc, jak zawodnicy na wózkach świetnie radzą sobie na boisku a do tego wyśmienicie się bawią.

  Spotkanie w szkole zorganizowała wrocławska Fundacja „Salutare”. Do szkoły przyjechała grupa zawodników wraz z trenerem. Zagrali kilka meczy, zaprosili też na parkiet uczniów ze szkoły.

  – Dla dzieci to było ogromne przeżycie, jeden z naszych uczniów, który porusza się na wózku, po prostu płakał, po raz pierwszy w życiu zobaczył, że osoby takie jak on mogą grać w piłkę, jeździć na zawody – mówi Magdalena Stąpor, dyrektor Zespołu Szkół Integracyjnych. – Zresztą, nasi uczniowie przez cały dzień żywo komentowali to, co usłyszeli od trenera oraz zobaczyli w wykonaniu zawodników. Bardzo się cieszę z tej wizyty, to była kolejna piękna lekcja integracji, tym razem poprzez sport.

  Poprzedni artykułKW SLD ma za kłamstwo przeprosić Wojciecha Murdzka
  Następny artykułWojciech Murdzek: Postaw kropkę nad i [VIDEO]