KW SLD ma za kłamstwo przeprosić Wojciecha Murdzka

  66

  Komitet Wyborczy SLD  ma przeprosić Wojciecha Murdzka i zamieścić sprostowanie, dotyczące fragmentu tekstu, który ukazał się w dodatku powyborczym „Wiadomości Świdnickich”. A chodzi konkretnie o zdanie, którego w swojej odezwie do mieszkańców użył Adam Markiewicz – „Nie godzę się na „prezenty”, jakie obecny prezydent (Wojciech Murdzek, przyp. Red.) robi wobec różnych firm powiązanych z miastem, w postaci choćby wielomilionowych zwolnień z podatku od nieruchomości.”

  KW Wspólnota Samorządowa, z którego startuje Wojciech Murdzek, złożyła w trybie wyborczym protest, zarzucając KW SLD, z którego startuje Markiewicz, podanie kłamliwej informacji, która miała zdyskredytować Wojciecha Murdzka w oczach mieszkańców i podważyć jego uczciwość. Jak proteście wyjaśniał KW Wspólnota Samorządowa, o zwolnieniach z podatku nie decyduje prezydent, tylko Rada Miejska, która przytłaczającą większością głosów przyjęła uchwałę o systemie zwolnień z podatków dla pracodawców tworzących miejsca pracy. Z tego systemu korzysta każdy pracodawca, spełniający jasno określone wymagania.  Korzyści dla mieszkańców są ewidentne, przede wszystkim z powodu tworzenia nowych miejsc pracy.  KW WS stwierdził także, że słowo „prezenty” jest kompletnie nieadekwatne do faktu, że dzięki nowym miejscom pracy i podatkom od zarobków wpływającym do budżetu miasta  bilans ze zwolnieniami z podatków dla pracodawców błyskawicznie się równoważy.

  Sąd uznał protest KW Wspólnota Samorządowa i wydał KW SLD zakaz rozpowszechniania ww. informacji o rzekomych prezentach dla inwestorów, nakazał opublikowanie sprostowania  i przeproszenie kandydata KW Wspólnota Samorządowa Wojciecha Murdzka. Ponadto KW Sojusz Lewicy Demokratycznej ma wpłacić 2 tysiące złotych na konto fundacji, zbierającej środki na leczenie Mai Tyczyno.

  Poprzedni artykułCinema City Wałbrzych zaprasza
  Następny artykułWyjątkowa lekcja integracji