Srebrny Rumcajs trafił do …

    3

    Katarzyna Ostrowska, Agnieszka Skrzyszewska, Marek Milanowski, Robert Wyszkowski, Piotr Matuszkiewicz i …. to szczęśliwcy, którzy wygrali Rumcajsy, dukat powiatu świdnickiego. Do zdobycia było 5 mosiężnych Rumcajsów i jeden srebrny. Wystarczyło odpowiedzieć na jedno proste pytanie. Jak nazywa się projekt, w ramach którego wybito dukaty powiatu świdnickiego? Oczywiście chodziło o projekt polsko – czeski “Wrota do bajki”.

    Ten najważniejszy, czyli srebrny Rumcajs, o wartości 250 złotych trafi do rąk Radosława Guzika. Gratulujemy! O sposobie odbioru zwycięzców poinformujemy indywidualnie.

    ***

    Dukaty o nominałach 6 i 9 Rumcajsów w ilości 20 tysięcy sztuk wybiła firma o nazwie „Biuro Promocji Regionów”. – Rumcjasy są bardzo efektowne. Mają 30 mm średnicy, a projekt opracował Robert Kotowicz – mówi dyrektor Robert Drogoszcz. – Ten o niższym nominale został zrobiony z mosiądzu, drugi jest z bimetalu. Obydwoma można płacić w wybranych miejscach, choć pewnie wiele osób będzie je chciało zachować na pamiątkę. Do obiegu nie trafi najcenniejszy srebrny Rumcajs o nominale 43, a wartości 250 złotych.  Tych dukatów jest tylko 200 i przeznaczone są dla kolekcjonerów!