Od północy cisza wyborcza

  1

  Z niewielkimi odstępstwami od 24.00 dziś do 22.00 w niedzielę  będzie obowiązywała cisza wyborcza przed II turą wyborów. Podobnie jak przed 21.11 zakazana jest agitacja na rzecz kandydatów ubiegających się w ponownym głosowaniu o funkcję prezydenta miasta, burmistrza bądź wójta. Nie wolno rozdawać ulotek, zamieszczać informacji wzywających do poparcia kandydatów, organizować manifestacji i zgromadzeń na ich rzecz ani publikować reklam wyborczych.

  Nieco inaczej tym razem jest w przypadku audycji telewizyjnych i radiowych. Jak podaje PKW, stacje radiowe i telewizyjne obejmujące swoim zasięgiem gminy, w których przeprowadzane będzie ponowne głosowanie mogą w tym okresie relacjonować i omawiać na swojej antenie wydarzenia społeczne i polityczne, pod warunkiem, że audycje te nie będą zawierały elementów agitacji na rzecz kandydatów. W programach można wymieniać z nazwiska i imienia kandydatów oraz prezentować ich wizerunek, pod warunkiem, że w ten sam sposób będą prezentowani obaj kandydaci z danej gminy (miasta).

  UWAGA!

  Od północy 3.12.2010 r. do godziny 22.00 5.12. 2010 r. komentarze na portalu Swidnica24.pl będą moderowane. Każdy komentarz noszący znamiona agitacji na rzecz któregokolwiek z kandydatów zostanie usunięty.

  Za złamanie ciszy wyborczej grożą surowe kary.

  opr. asz

  Poprzedni artykułPerfect jak dobry szampan
  Następny artykułRock’n’rollowa Farna