Z nowego przystanku „na żądanie” przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej mogą korzystać podróżni. Został on zlokalizowany przy skrzyżowaniu z al. Brzozową. To znane miejsce, które do tej pory funkcjonowało – jedynie tymczasowo – w okresie Wszystkich Świętych. Od kilku tygodni obsługuje go linia nr 50 . Przystanek posiada status „na żądanie”, w związku z tym należy odpowiednio wcześniej zasygnalizować konieczność zatrzymania autobusu.
Pełny wykaz świdnickich przystanków komunikacji miejskiej dostępny jest w systemie map Google.
Link bezpośredni – Przystanki.

![Studenci medycyny będą zdobywać doświadczenie pod okiem specjalistów z „Latawca” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Latawiec-PWr-podpisanie-umowy-o-wspolpracy-2026.03.13-4-238x178.jpg)



![Niewybuch w gogołowskim stawie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/niewybuch-w-Gogolowie-2-100x75.jpg)



![Znane ballady i filmowe piosenki Barbry Streisand na koncercie w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)
![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)