Mikołajkowo na basenie

    0

    Jak co roku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świdnicy zorganizował dla uczniów szkół podstawowych mikołajkowe zawody pływackie. 7 grudnia w pływalni przy ulicy Równej zjawiło się przeszło 100 zawodników i zawodniczek. Turniej rozgrywany był indywidualnie w poszczególnych klasach dla dziewcząt i chłopców stylem dowolnym. Dzieci z klas I-III pływały na dystansie 25 m, starsze klasy na 50 m.

    Po startach indywidualnych szkoły rywalizowały w sztafecie stylem dowolnym 8 x 25 m. Tradycją mikołajkowego pływania jest nagradzanie każdego uczestnika tuż po wyjściu z wody słodkim upominkiem w postaci czekolady. Zwycięzcy w swoich klasach na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, a sztafety dodatkowo puchary. Punktacja indywidualna przeliczona została następnie według tabeli, dając klasyfikację drużynową do ‘Współzawodnictwa międzyszkolnego’. Do klasyfikacji wliczano po trzech najlepszych zawodników szkoły z każdej klasy oraz wynik sztafet.

    A oto wyniki klasyfikacji indywidualnej :

    Klasa I – dziewczęta – 25 m

    1. Oliwia Stawicka /36,01/ – SP 4

    2. Martyna Szczurowska /40,41/ – SP 4

    Klasa I – chłopcy – 25 m

    1. Michał Pietrzak /23,52/ – SP 4

    2. Oskar Cebula /28,22/ – SP 4

    3. Paweł Włosiński /30,48/ – SP 4

    4. Wicek Wensker /40,69/ – SP 8

    Klasa II – dziewczęta – 25 m

    1. Zuzanna Czernicka /23,90/ – SP 8

    2. Agnieszka Franków /25,90/ – SP 4

    3. Wiktoria Wcisło /32,50/ – SP 8

    4. Aleksandra Ozóg /35,44/ – SP 6

    5. Julia Rataj /37,31/ – SP 6

    6. Klaudia Jankowiak /37,72/ – SP 6

    7. Natalia Kłus /37,94/ – SP 315

    8. Klaudia Drobisz /44,03/ – SP 6

    9. Alicja Małek /44,34/ – SP 6

    10. Aurelia Wolak /53,47/ – SP 315

    Klasa II – chłopcy – 25 m

    1. Sebastian Jenke /20,40/ – SP 4

    2. Natan Krupa /20,90/ – SP 4

    3. Miłosz Dreścik /21,51/ – SP 4

    4. Maksymilian Piwecki /24,32/ – SP 6

    5. Tomasz Trzyna /29,22/ – SP 6

    6. Marek Lurka /31,09/ – SP 1

    7. Paweł Czarny /32,59/ – SP 6

    8. Marcin Dziadura /38,42/ – SP 6

    9. Mateusz Wiatrak /56,35/ – SP 6

    10. Dawid Piekarz /NK/– SP 315

    Klasa III – dziewczęta – 25 m

    1. Emilia Dzięcielska /17,87/ – SP 4

    2. Wiktoria Zięta /18,38/ – SP 8

    3. Maja Jóźwik /18,42/ – SP 4

    4. Maja Siembab /18,85/ – SP 4

    5. Iga Bystrzycka /19,72/ – SP 1

    6. Maja Młynarczyk /21,14/ – SP 6

    7. Wiktoria Wiślewska /25,97/ – SP 8

    8. Alicja Janusz /27,84/ – SP 6

    9. Ola Siwak /29,63/ – SP 6

    10. Julia Działowska /36,13/ – SP 6

    11. Anna Mrzygłód /45,72/ – SP 315

    Klasa III – chłopcy – 25 m

    1. Oskar Jochymek /16,00/ – SP 4

    2. Jędrzej Glinka /16,98/ – SP 4

    3. Kuba Suława /19,19/ – SP 8

    4. Dominik Ufniarz /19,31/ – SP 1

    5. Adrian Smagło /19,84/ – SP 4

    6. Damian Kasprzak /20,95/ – SP 1

    7. Szymon Podfigurny /21,16/ – SP 8

    8. Maciek Bednarz /22,69/ – SP 1

    9. Stefan Pielech /25,81/ – SP 315

    10. Wiktor Hliwa /26,79/ – SP 6

    11. Olaf Butkiewicz /30,62/ – SP 6

    12. Olgierd Narkowicz /37,44/ – SP 6

    13. Hubert Mazur /40,48/ – SP 6

    Klasa IV – dziewczęta – 50 m

    1. Marta Urwanow Drychusz /36,22/ – SP 8

    2. Małgorzata Toroń /36,45/ – SP 4

    3. Natalia Spurek /$0,23/ – SP 4

    4. Ewelina Góra /43,28/ – SP 4

    5. Nicola Bernat /58,56/ – SP 6

    6. Aleksandra Korbut /1.00,34/ – SP 105

    7. Daria Kutnar /1.09,13/ – SP 105

    8. Laura Dziedzic /1.12,62/ – SP 6

    9. Wiktoria Stokłosa /NK/ – SP 6

    Klasa IV – chłopcy – 50 m

    1. Szymon Strugała /35,28/ – SP 4

    2. Kacper Karpiński /35,84/ – SP 4

    3. Jakub Zaręba /47,16/ – SP 6

    4. Damian Tomczak /56,14/ – SP 6

    5. Szymon Charubin /57,44/ – SP 6

    6. Kevin Kiebuła /1.01,50/ – SP 6

    7. Kamil Gąsior /1.01,57/ – SP 6

    8. Bartosz Żurawicki /1.03,19/ – SP 105

    Klasa V – dziewczęta – 50 m

    1. Ela Kielka /33,38/ – SP 4

    2. Klaudia Sadowska /34,69/ – SP 4

    3. Agata Kopycka /36,53/ – SP 4

    4. Justyna Kutyło /36,94/ – SP 4

    5. Natalia Zwolak /44,00/ – SP 6

    6. Olga Matłosz /47,63/ – SP 8

    7. Eliza Kaczor /1.11,91/ – SP 1

    8. Angelika Piekarz /1.16,21/ – SP 315

    Klasa V – chłopcy – 50 m

    1. Oskar Kiejzik /33,40/ – SP 4

    2. Mikołaj Ryszawy /34,13/ – SP 4

    3. Sebastian Stawicki /34,42/ – SP 4

    4. Kuba Popławski /34,57/ – SP 8

    5. Piotr Pączka /35,48/ – SP 8

    6. Maciej Roszak /37,00/ – SP 4

    7. Kacper Kuczyński /42,32/ – SP 1

    8. Jan Mikuła /42,37/ – SP 6

    9. Eryk Grzyb /48,84/ – SP 8

    Klasa VI – dziewczęta – 50 m

    1. Aleksandra Kwaśna /36,59/ – SP 8

    2. Justyna Janiszewska /38,22/ – SP 105

    3. Aleksandra Stawarz /39,90/ – SP 4

    4. Natalia Zielińska /42,28/ – SP 4

    5. Dominika Milanowska /46,91/ – SP 105

    6. Karolina Jas /53,56/ – SP 6

    7. Katarzyna Jas /1.00,28/ – SP 6

    Klasa VI – chłopcy – 50 m

    1. Daniel Waligóra /36,87/ – SP 4

    2. Adrian Werner /39,85/ – SP 315

    3. Artur Ciachowski /42,19/ – SP 315

    4. Piotr Woźny /51,46/ – SP 1

    5. Damian Kowalczyk /59,33/

    Sztafety – dziewczęta – 8 x 25 m

    1. SP 4

    Sztafety – chłopcy – 8 x 25 m

    1. SP 4

    2. SP 6

    Klasyfikacja drużynowa /z punktacją do współzawodnictwa/ :

    Dziewczęta :

    1. SP 4 – 10 pkt

    2. SP 8 – 8 pkt

    3. SP 6 – 7 pkt

    4. SP 105 – 6 pkt

    5. SP 1 – 5 pkt

    6. SP 315 – 4 pkt

    Chłopcy :

    1. SP 4 – 10 pkt

    2. SP 6 – 8 pkt

    3. SP 1 – 7 pkt

    4. SP 8 – 6 pkt

    5. SP 315 – 5 pkt

    6. SP 105 – 4 pkt